Opel Cascada 1.6 Turbo A/T Cosmo | Test długodystansowy cz. IX | Made in Poland

Polska nie jest motoryzacyjną potęgą, o tym wiedzą chyba wszyscy. Mimo tego, że w zasadzie nie mamy już naszych własnych marek samochodowych, to produkuje się u nas wiele aut zagranicznych marek

Samochód: Opel Cascada 1.6 Turbo A/T Cosmo
Aktualny przebieg: 31 150 km
Problemy: brak
Powód testu: chcemy spędzić lato z "polskim" kabrioletem

Opel Cascada 1.6 Turbo A/T CosmoZobacz wszystkie części testu długodystansowego Opla Cascady

Ważne miejsce na motoryzacyjnej mapie Polski stanowią Gliwice. Od 1998 roku w tym mieście działa fabryka Opla, dziś pod nazwą GM Manufacturing Poland. Niemiecki koncern posiada również zakład w Tychach, produkujący silniki Diesla.

Skupmy się jednak na gliwickiej fabryce, w której 16 lat temu taśmę montażową opuściła pierwsza Astra Classic. Przez ten czas zakład bardzo się rozwinął, dziś uważany jest za jeden z najnowocześniejszych w Europie. W 2013 roku właśnie w Gliwicach zlokalizowano produkcję modelu Cascada. Najnowszy kabriolet, pod markami Opel i Vauxhall, powstaje wyłącznie tutaj. Ponadto produkowane są tu obecnie modele: Astra Hatchback, Astra Sedan, Astra GTC i Astra OPC. Ok. 98 proc. produkcji trafia na eksport.

GMMP jest zakładem odpowiedzialnym za platformę Astry w całej Europie, jest nie tylko jej producentem, ale również ustanawia i rozwija standardy jakościowe dla wszystkich zakładów produkujących ten model. W 2015 roku w Gliwicach rozpocznie się wytwarzanie nowej, piątej generacji Astry. W GM Manufacturing Poland pracuje dziś ok. 3 tys. osób.

ZOBACZ TAKŻE:

Opel zatrudnia w Gliwicach

Fabryka Opla w Gliwicach

Więcej o:
Komentarze (3)
Opel Cascada 1.6 Turbo A/T Cosmo | Test długodystansowy cz. IX | Made in Poland
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: []

  Oceniono 10 razy 6

  Wow, ależ się rozpisaliście! I jaki wnikliwy test! Na pewno teraz sprzedaż Cascady podskoczy i w przyszłym roku sprzedadzą więcej niż 10 sztuk!

 • Gość: znawca

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Slominski ,Opel nalezy do GM i jest Amerykanska firma .Wystarczy kupic bilet w LOT I sprawdzic za oceanem co jest blizniakiem Opla ,tylko w lepszym wykonczeniu .Podpowiem marka na litere B . Tak samo Ford w Europie jest amerykanski ,nawet modele sie pokrywaja (nie wszystkie ) .

 • Gość: Hania

  Oceniono 1 raz 1

  Nie rozumiem - co złego jest w teście Cascady? Dlatego, ze to auto niszowe, to nie warto robić twoim zdaniem jego testów?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX