Salon Paryż 2014 | Honda Jazz | To tylko prototyp

W Paryżu Honda pokaże przedprodukcyjną wersję Jazza trzeciej generacji. Mimo to znamy już szczegóły techniczne i przybliżoną datę prezentacji
Prototyp Hondy Jazz W Paryżu Honda pokaże przedprodukcyjną wersję Jazza trzeciej generacji W Paryżu Honda pokaże przedprodukcyjną wersję Jazza trzeciej generacji. Auto zadebiutuje na Starym Kontynencie dopiero w połowie 2015 roku W Paryżu Honda pokaże przedprodukcyjną wersję Jazza trzeciej generacji. Mimo to znamy już szczegóły techniczne i przybliżoną datę prezentacji. Honda Fit trzeciej generacji trafiła do sprzedaży w Japonii we wrześniu 2013 roku, a w Stanach Zjednoczonych w czerwcu 2014. Debiut w Europie opóźnia się, podczas salonu w Paryżu japońska marka pokaże nie gotowy model, a jedynie prototyp. Na pierwszych dwóch zdjęciach widać duże podobieństwo Jazza do technicznie identycznego modelu Fit, choć na potrzeby prezentacji zaopatrzonego w atrakcyjny pakiet stylistyczny. Auto mierzy 3915 mm długości (+15 mm), ale w stosunku do drugiej generacji najwięcej zyska rozstaw osi (+30 mm) wynoszący obecnie 2530 mm. W środku znajdziemy typowe dla Hondy rozwiązania. Siedzisko tylnej kanapy możemy podnieść do góry, albo złożyć całkowicie uzyskując płaską podłogę. Kierowcy dopijający kawę w drodze do pracy będą zaś zadowoleni z uchwytu na kubek umieszczonego na desce rozdzielczej przy drzwiach. W momencie debiutu, który na Starym Kontynencie ma nastąpić dopiero w połowie 2015 roku, dostępny będzie jedynie silnik benzynowy 1.3 i-VTEC serii Earth Dreams osiągający 100 KM. Będzie łączony z sześciobiegową skrzynią ręczną, lub za dopłatą z bezstopniową CVT. W późniejszym terminie dołączy do niego wersja hybrydowa korzystająca z silnika 1.5 pracującego w cyklu Atkinsona. Napęd w hybrydzie będzie przekazywany na koła poprzez dwusprzęgłową skrzynię DCT o siedmiu przełożeniach.

Honda Fit trzeciej generacji trafiła do sprzedaży w Japonii we wrześniu 2013 roku, a w Stanach Zjednoczonych w czerwcu 2014. Debiut w Europie opóźnia się, podczas salonu w Paryżu japońska marka pokaże nie gotowy model, a jedynie prototyp.

Toyota Yaris Hybrid - test | Za kierownicąToyota YarisHybrid - test | Za kierownicą

Na pierwszych dwóch zdjęciach widać duże podobieństwo Jazza do technicznie identycznego modelu Fit, choć na potrzeby prezentacji zaopatrzonego w atrakcyjny pakiet stylistyczny. Auto mierzy 3915 mm długości (+15 mm), ale w stosunku do drugiej generacji najwięcej zyska rozstaw osi (+30 mm) wynoszący obecnie 2530 mm.

W środku znajdziemy typowe dla Hondy rozwiązania. Siedzisko tylnej kanapy możemy podnieść do góry, albo złożyć całkowicie uzyskując płaską podłogę. Kierowcy dopijający kawę w drodze do pracy będą zaś zadowoleni z uchwytu na kubek umieszczonego na desce rozdzielczej przy drzwiach.

Honda Jazz już od... - Ogłoszenia

W momencie debiutu, który na Starym Kontynencie ma nastąpić dopiero w połowie 2015 roku, dostępny będzie jedynie silnik benzynowy 1.3 i-VTEC serii Earth Dreams osiągający 100 KM. Będzie łączony z sześciobiegową skrzynią ręczną, lub za dopłatą z bezstopniową CVT. W późniejszym terminie dołączy do niego wersja hybrydowa korzystająca z silnika 1.5 pracującego w cyklu Atkinsona. Napęd w hybrydzie będzie przekazywany na koła poprzez dwusprzęgłową skrzynię DCT o siedmiu przełożeniach.


ZOBACZ TAKŻE:

Honda S2000 powróci?

Honda S2000 powróci?

Więcej o:
Komentarze (3)
Salon Paryż 2014 | Honda Jazz | To tylko prototyp
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Bu Nio

  Oceniono 1 raz -1

  w Chinach to auto tez jest juz od pol roku, w wersji silnikowej 1,5 litra i mocy 128km kosztuje 35tys PLN

 • Gość: janpat

  Oceniono 7 razy -1

  to już nie honda , wnętrze jak francuz z ubiegłego wieku

 • ali.binak

  Oceniono 2 razy -2

  "Kierowcy dopijający kawę w drodze do pracy będą zaś zadowoleni z uchwytu na kubek umieszczonego na desce rozdzielczej przy drzwiach."
  Rozwiązanie typowe dla Hondy? Było w Renault Traffic 10 lat temu, a w żadnej Hondzie tego nie widziałem. ;-)

  Auto pewnie będzie kosztować 2 razy tyle, co Clio albo 208 bez żadnego powodu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX