Opel Karl | Nowy model do miasta

Opel ogłosił, że latem 2015 roku w wprowadzi do sprzedaży kolejny miejski samochód. Będzie nim pięciodrzwiowy model pod nazwą Karl
Opel Corsa Nowy Opel Corsa | Bardzo mocny facelifting

Dlaczego Karl? W Oplu upodobali sobie ostatnio męskie imiona jako nazwy swoich aut. Adam odwołuje się do założyciela marki, Adama Opla. Nazwa Karl została z kolei nadana na cześć jego syna, Carla.

Nowy Opel Karl będzie pięciodrzwiowy (Adam jest tylko trzydrzwiowy). Auto będzie mieć 3,68 m długości. Dla porównania Adam ma 3,7 m, a Corsa blisko 4 m długości. Jeszcze nigdy oferta Opla w segmencie małych samochodów nie była tak bogata.

Firma Opel powstała w 1892 roku w Russelsheim. Początkowo produkowano maszyny do szycia, potem rowery. Synowie Carl, Wilhelm i Friedrich wkroczyli do świata motoryzacji w 1898 roku. Rok później skonstruowali swój pierwszy samochód. W sumie Adam Opel miał pięciu synów. Czy więc po Karlu kolejne modele będą nazywać się Wilhem, Heinrich, Friedrich i Ludwig? Czas pokaże.

ZOBACZ TAKŻE:

Opel Adam S | "S" jak sport

Opel Adam S

Więcej o:
Komentarze (1)
Opel Karl | Nowy model do miasta
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Gość: lolek

    0

    Opel Karl - ciekawe dlaczego nie na przykład Wilhelm Gustaw - lepiej brzmi ale i tak gorzej niż Daewoo Chevrolet Matiz/Spark V generacji, którego jest po prostu klonem. GMl wycofał markę Chevrolet z rynku Europejskiego więc teraz będzie oferował tanie modele Chevroleta pod marką Opel z lekko zmienionymi zderzakami.Niestety niezły 4 cylindrowy silnik 1.0, który był w Daewoo/Chevrolecie Spark I i II zastąpili jakimś 3 cylindrowym słabeuszem wywodzącym się jeszcze z konstrukcji Suzuki. Pewnie zaoferują tez jednostkę 1.2 - 4-cylindrową z żeliwnym blokiem o mocy 82KM która była w Sparku II ale zapewne cena będzie oplowska.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX