Aston Martin Lagonda | Tylko dla szejków | Nowe zdjęcia

Nowy Aston Martin Lagonda będzie przeznaczony wyłącznie dla klientów na Bliskim Wschodzie. Anglicy aktualnie testują w Omanie dwa egzemplarze prototypów
Aston Martin Lagonda Tylko dla szejków Nowy Aston Martin Lagonda będzie przeznaczony wyłącznie dla klientów na Bliskim Wschodzie. Anglicy aktualnie testują w Omanie dwa egzemplarze prototypów. Na pokładzie transportowego samolotu Oman Air Aston Martin znajdował się specjalny ładunek. Dwa prototypy modelu Lagonda. Miejsce wyładunku nie zostało wybrane przypadkowo. Nowa Lagonda ma być wyprodukowana w limitowanej serii i wyłącznie dla arabskich szejków. Za wygląd limuzyny odpowiedzialny jest Marek Reichmann, nadworny stylista Astona. Auto stylistycznie ma nawiązywać do historycznych modeli Lagonda. Co ciekawe, ta nazwa miała być zarezerwowana dla SUV'a, który powstanie na platformie następcy Mercedesa GL. Wszystkie auta budowane będą ręcznie przez specjalny dział personalizacji Astona o nazwie "Q". Limuzyna napędzana będzie 550 konnym, 12 cylindrowym silnikiem montowanym w innych modelach Astona Martina.
Porsche Panamera Turbo vs. Aston Martin Rapide - test porównawczyPorsche Panamera Turbo vs. Aston Martin Rapide - test porównawczy

Na pokładzie transportowego samolotu Oman Air Aston Martin znajdował się specjalny ładunek. Dwa prototypy modelu Lagonda. Miejsce wyładunku nie zostało wybrane przypadkowo. Nowa Lagonda ma być wyprodukowana w limitowanej serii i wyłącznie dla arabskich szejków.

Sprawdź ceny używanych Astonów

Za wygląd limuzyny odpowiedzialny jest Marek Reichmann, nadworny stylista Astona. Auto stylistycznie ma nawiązywać do historycznych modeli Lagonda. Co ciekawe, ta nazwa miała być zarezerwowana dla SUV'a, który powstanie na platformie następcy Mercedesa GL.

Wszystkie auta budowane będą ręcznie przez specjalny dział personalizacji Astona o nazwie "Q". Limuzyna napędzana będzie 550 konnym, 12 cylindrowym silnikiem montowanym w innych modelach Astona Martina.

AKTUALIZACJA

Brytyjski producent zdecydował się pokazać pierwsze zdjęcia wnętrza oraz nowe statyczne zdjęcia całego auta.

ZOBACZ TAKŻE:

Najszybszy Aston bez dachu

Aston Martin V12 Vantage S Roadsterfot. Aston Martin

Więcej o:
Komentarze (14)
Aston Martin Lagonda | Tylko dla szejków | Nowe zdjęcia
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: say

  Oceniono 35 razy 25

  Mimo że i tak mnie na taki samochód nie stać i wcale mi się jakoś super nie podoba (chociaż jest bardzo poprawny) i jest całkiem logiczne że Ekskluzywna firma celuje w rynek na którym ma największe szanse na szybki zbyt (pewnie już są wszystkie egzemplarze wykupione) to i tak mnie ściska w gardle że tylko Araby będą nim jeździć... ale spokojnie, kiedyś przyjdą czasy, kiedy skończy się ropa że samolotami na te ich pustynie zamiast Astonów poleci pomoc humanitarna... (to tak pół-serio :)

 • Andrzej Kowal

  Oceniono 23 razy 11

  Czy to ci szejkowie, którzy wspierają Państwo Islamskie, twór mordujący, gwałcący, budzący strach, wstręt, obrzydzenie? Witaj obłudo dzisiejszego świata.

 • hiszpan25

  Oceniono 5 razy 5

  Ladny. Porsche moglo by sie nauczyc jak robic limuzyne podobno do auta sportowego a jednoczesnie nie wygladajaca jak psia kupa (jak Panamera).

 • Gość: redaktor

  Oceniono 7 razy 5

  NIe jest zbyt piekny ale na szczescie nie stworzyli wsiuva.... ufff

 • Gość: mk

  Oceniono 9 razy 5

  Ładny przód, jak tak będą wyglądały nastepne astony to nie mam nic przeciwko :)
  Tył natomiast mi się w ogole nie podoba, mocne nawiązania do poprzednika który też pięknością nie był.

 • Gość: Loco

  Oceniono 2 razy 0

  Wygląda jak Ford Mondeo na sterydach...mnie się nie podoba.

 • Gość: Iwo

  Oceniono 4 razy 0

  Moc !! Piękny !!

 • sselrats

  Oceniono 4 razy 0

  Link z gazeta.pl: "Tylko dla szejków. Auto, którego nie można zwyczajnie kupić"

  Myslalem, ze Neue Warschau...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX