Salon Paryż 2014 | Infiniti Q80 | Zapowiedź czterodrzwiowego coupe

Infiniti słynie z pięknych aut koncepcyjnych i przenoszenia ich wyglądu do modeli produkcyjnych. Już wiemy jak wygląda nowy model Q80
Infiniti Q80 Zapowiedź czterodrzwiowego coupe Infiniti słynie z pięknych aut koncepcyjnych i przenoszenia ich wyglądu do modeli produkcyjnych. Mamy nadzieję, że tak będzie również z modelem Q80. Pierwsze zdjęcia nie pokazują jak dokładnie będzie wyglądał koncepcyjny Q80, ale do jego premiery pozostało już niewiele czasu, gdyż oficjalnie zostanie zaprezentowany 2 października na targach w Paryżu. Q80 jest zapowiedzią czterodrzwiowego coupe, które ma pojawić się na rynku na przełomie lat 2017 i 2018. Flagowy koncept będzie podobno "bardzo agresywny" oraz "zaprezentuje jak Infiniti rozumie pojęcie klasy Premium". Wersja produkcyjna Q80 będzie prawdopodobnie bazować na platformie Mercedesa MRA, a pod maską znajdzie się benzynowe V6 o mocy aż 700 KM. Czy tak się stanie dowiem się nie wcześniej niż za trzy lata, a na razie zostaje nam czekać na pełne odsłonięcie imponującego konceptu.
Infiniti Q70 FLInfiniti Q70 | Lifting i wersja L

Oto pierwsze zdjęcie koncepcyjnego modelu Q80. Jego premiera odbędzie się 2 października na targach w Paryżu.

Q80 jest zapowiedzią czterodrzwiowego coupe, które ma pojawić się na rynku na przełomie lat 2017 i 2018. Flagowy koncept będzie podobno "bardzo agresywny" oraz "prezentuje jak Infiniti rozumie pojęcie klasy Premium". Koncept ma 22 calowe koła, krótki zwis przedni i tylny. Karoseria ma aż 5,05 metra długości, 2,02 metra szerokości i 1,35 metra wysokości. Rozstaw osi wynosi aż 3103 mm. Kierowca i pasażerowie mogą zająć miejsca w czterech pojedynczych fotelach i mogą się cieszyć olbrzymim "szklanym niebem", które zajmuje całą powierzchnię dachu.

Znajdź swoje wymarzone Infiniti

Wersja produkcyjna Q80 będzie prawdopodobnie bazować na platformie Mercedesa MRA, a pod maską znajdzie się najprawdopodobniej jednostka hybrydowa. Czy tak się stanie dowiem się nie wcześniej niż za trzy lata, a na razie zostaje nam czekać na pełne odsłonięcie imponującego konceptu.

ZOBACZ TAKŻE:

Infiniti Q50 - Test | Pierwsza jazda bez trzymanki

Infiniti Q50

Więcej o:
Komentarze (3)
Salon Paryż 2014 | Infiniti Q80 | Zapowiedź czterodrzwiowego coupe
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • ligand17

    Oceniono 12 razy 0

    Pożyjemy - zobaczymy, ile z tego konceptu trafi do wersji produkcyjnej i jak będzie się prezentował na tle ówczesnej konkurencji.

  • Gość: Technical University

    Oceniono 30 razy -24

    To dalej jest podróbka samochodu. Może za 20 lat, ale jeszcze nie teraz. Zacofanie technologiczne Infiniti to 5-25 lat, zależnie od systemu. Dobrze, że chociaż wygląda ładnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX