Policja się szkoli | Drogówka na torze "Kielce"

120 policjantów, którzy na co dzień jeżdżą nieoznakowanymi pojazdami wyposażonymi w wideorejestratory, odbyło zaawansowane szkolenie w Szkole Jazdy Subaru na Torze Wyścigowym ?Kielce?.
Na podstawie nagrania policja może odebrać prawo jazdy Nagrałeś pirata drogowego? Powiadom policję

Zajęcia odbywały się na przestrzeni lipca i sierpnia z użyciem samochodów, które użytkuje policja. Podzieleni na mniejsze zespoły, policjanci z całego kraju zrealizowali szkolenia, których program został przygotowany przez instruktorów SJS. Uwzględniono w nim specyfikę pracy w "drogówce", a także oczekiwania Komendy Głównej. Obejmował on łącznie dwa dni dynamicznych zajęć na torze wyścigowym.

Pierwszego dnia skupiono się na podstawach techniki bezpiecznej jazdy, takich jak jak właściwa pozycja czy praca rąk na kierownicy. Była to również okazja do wytrenowania odpowiednich reakcji w sytuacjach awaryjnych, doskonalenia technik hamowania z użyciem nowoczesnych systemów z zakresu bezpieczeństwa czy ćwiczenia odruchów podczas omijania przeszkód. W tym celu wykorzystane zostały płyta poślizgowa oraz sekcje zakrętów o różnej przyczepności.

Drugi dzień szkolenia obfitował natomiast w pracę nad opanowaniem samochodu w poślizgu oraz bardzo dynamiczne ćwiczenia podczas jazdy z dużymi prędkościami. Nabyte umiejętności, które przydadzą się w walce z piratami drogowymi. Do tego celu wykorzystany został m.in. odcinek dużej pętli Toru "Kielce".

ZOBACZ TAKŻE:

Radiowozy policji w Dubaju

Aston Martin One77

Więcej o:
Komentarze (5)
Policja się szkoli | Drogówka na torze "Kielce"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: BadBoy

  Oceniono 10 razy 10

  I bardzo dobrze, bo ludzie mają żal do policjantów, że nie potrafią jeździć, strzelać, mają słabą kondycję itp., ale nikt kuźwa nie mówi i szkoleniu, które ma sprawić, aby gliniarz był wydolny we wszystkich aspektach.

 • piuropusz

  Oceniono 6 razy 4

  frog i tam spie... i im i prokuratorzynom - i jest to gorzka ironia

 • balaam

  Oceniono 8 razy -2

  hehehehe dobra prpaganda i wyladuja w jeziorku jak pare lat temu jakis patrol i sie utopili biedactwa, takie to szkolenie, smiech.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX