Salon Moskwa 2014 | Łada, jakiej nie znacie

VAZ, producent samochodów marki Łada ma szansę na wejście w XXI wiek. Pokazane w Moskwie samochody nie odbiegają wyglądem od konkurencji
Łada, jakiej nie znacie VAZ, producent samochodów marki Łada ma szansę na wejście w XXI wiek Ostatnią nowością modelową Łady była Granta. To niezbyt nowoczesny sedan o stonowanym, dość zachowawczym wyglądzie. Jego zaletą ma być niska cena. Ale Rosjanie nie zamierzają pozostawać przy tej pozycji przez kolejne dekady. We współpracy z Nissan-Renault VAZ przygotowuje znacznie ciekawsze modele. W Moskwie zaprezentowano dwa prototypy. Pierwszy to sedan segmentu B nazwany Vesta, drugi to crossover Xray 2. Stylistyka obydwu modeli jest kontynuacją pokazanego dwa lata temu prototypu Xray. Autorem wszystkich trzech jest Steve Mattin, były designer Mercedesa i Volvo. Wpływ szwedzkiej marki widać zwłaszcza w tylnej części modelu Xray 2. Obydwa modele bazują na platformie B Nissana co oznacza, że powstaną na tej samej bazie co Micra, Juke, Note, czy Datsun Go. Do napędu zostaną użyte silniki benzynowe o spektrum mocy 87-114 KM. Przygotowania do produkcji seryjnej mają zająć nie więcej, niż 18 miesięcy.
Salon Moskwa 2012 | Łada X Ray ConceptŁada XRay Concept

Ostatnią nowością modelową Łady była Granta. To niezbyt nowoczesny sedan o stonowanym, dość zachowawczym wyglądzie. Jego zaletą ma być niska cena. Ale Rosjanie nie zamierzają pozostawać przy tej pozycji przez kolejne dekady. We współpracy z Nissan-Renault VAZ przygotowuje znacznie ciekawsze modele.

W Moskwie zaprezentowano dwa prototypy. Pierwszy to sedan segmentu B nazwany Vesta, drugi to crossover Xray 2. Stylistyka obydwu modeli jest kontynuacją pokazanego dwa lata temu prototypu Xray. Autorem wszystkich trzech jest Steve Mattin, były designer Mercedesa i Volvo. Wpływ szwedzkiej marki widać zwłaszcza w tylnej części modelu Xray 2.

Nissan Micra - Ogłoszenia

Obydwa modele bazują na platformie B Nissana co oznacza, że powstaną na tej samej bazie co Micra, Juke, Note, czy Datsun Go. Do napędu zostaną użyte silniki benzynowe o spektrum mocy 87-114 KM. Przygotowania do produkcji seryjnej mają zająć nie więcej, niż 18 miesięcy.


ZOBACZ TAKŻE:

Czym jeździ się w Rosji? Top 25

Więcej o:
Komentarze (15)
Salon Moskwa 2014 | Łada, jakiej nie znacie
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Radek

  Oceniono 96 razy 44

  W związku z rosyjską inwazją proszę o nie przekazywaniu wiadomości z moskiewskich targów. Taki bojkot daje szansę na zmniejszenie rangi tego wydarzenia w kolejnych latach.

 • bethrzen

  Oceniono 52 razy 24

  W 2008 roku, Reno, tzn Lada pokazała w Moskwie prototyp nowej Nivy, wyglądała nawet spoko, pamiętacie?? Taka pomarańczowa ;D A co z tego wyszło?? Chyba nic...Nie wiem co wyjdzie tym razem, ale z całego serca życzyłbym Rosjanom aby i tym razem się nie udało ;)

 • Gość: Iwo

  Oceniono 41 razy 21

  To taki ruski transformers.. na salonach wygląda jak osobowy samochód o wyglądzie aut z lat 90 tych by potem pod granicą z Ukrainą przemienić się w czołg.

 • himils

  Oceniono 32 razy 16

  Łady bardzo ładne. Gdyby putin 1/14 tej energi i zaangazowania jaką pakuje w Ukrainę zainwestował w cokolwiek, co nie jest wydobyciem surowców i trzymaniem za mordę, może Rosja byłaby czymś innym... :(

 • herrbus

  Oceniono 20 razy 12

  przecież to są przekonstruowane Renault Captur i Fluence

 • Gość: Ed

  Oceniono 9 razy 7

  znów z francuzami rąsia w rąsię

 • gonebosco

  Oceniono 10 razy 6

  juz sie doczekac nie moge tego cacka w salonach !!!!

 • robgordon

  Oceniono 4 razy 2

  A jest wersja opancerzona?

 • Nikola Ciemny

  Oceniono 10 razy -2

  Rosja oprócz budowy i używania czołgów nic nie potrafi. No jeszcze jak im obce firmy powiercą dziury w ziemi to ropa im płynie.....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX