Ferrari F80 | Następca Ferrari LaFerrari pokona barierę 500 km/h

Jak będzie wyglądać następca Ferrari LaFerrari? Stylista Adriano Raeli zna odpowiedź na to pytanie. Oto jego wizja Ferrari F80
Ferrari F80 Następca Ferrari LaFerrari pokona barierę 500 km/h Jak będzie wyglądać następca Ferrari LaFerrari? Stylista Adriano Raeli zna odpowiedź na to pytanie. Jego wirtualny projekt miałby ważyć jedyne 800 kg. 6,3-litrowy silnik V12 zastąpiono podwójnie doładowanym V8, który dysponowałby mocą 900 KM. Dodatkowe 300 KM pochodziłoby z sytemu KERS. Dysponując taką mocą F80 powinien przyspieszać do 100 km/h w czasie 2,2 sekundy, a jego prędkość maksymalna mogłaby wynieść aż 500 km/h. Jeśli popatrzeć na stylizację tego Ferrari takie osiągi jak najbardziej do tego pasują. Przód to mieszanka LaFerrari i Enzo. Z cienkimi paskami świateł LED wygląda groźnie. Przednie i tylne błotniki są na wysokości wzroku kierowcy i pasażera. Auto ma nie więcej niż metr wysokości. F80 nigdy nie powstanie, ale popatrzeć na coś tak wyjątkowego zawsze fajnie.
Ferrari 250 GTOFerrari 250 GTO | Najdroższy samochód sprzedany na aukcji

Raeli to Włoch który studiował w Kalifornii. Jego wirtualny projekt miałby ważyć jedyne 800 kg. 6,3-litrowy silnik V12 zastąpiono podwójnie doładowanym V8, który dysponowałby mocą 900 KM. Dodatkowe 300 KM pochodziłoby z sytemu KERS. Dysponując taką mocą F80 powinien przyspieszać do 100 km/h w czasie 2,2 sekundy, a jego prędkość maksymalna mogłaby wynieść aż 500 km/h.

Ile kosztuje używane Ferrari w Polsce?

Jeśli popatrzeć na stylizację tego Ferrari takie osiągi jak najbardziej do tego pasują. Przód to mieszanka LaFerrari i Enzo. Z cienkimi paskami świateł LED wygląda groźnie. Przednie i tylne błotniki są na wysokości wzroku kierowcy i pasażera. Auto ma nie więcej niż metr wysokości. F80 nigdy nie powstanie, ale popatrzeć na coś tak wyjątkowego zawsze fajnie.

ZOBACZ TAKŻE:

Najmniej potrzebne sportowe samochody na świecie

Najmniej potrzebne sportowe samochody na świecie

Więcej o:
Komentarze (34)
Ferrari F80 | Następca Ferrari LaFerrari pokona barierę 500 km/h
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • hart_brejker

  Oceniono 46 razy 34

  Projektant miał fantazję, ale miło patrzeć na coś tak wysmakowanego.
  Panowie z VW zanim zaprojektujcie kolejnego golfa, czy paska skoczcie na korki do projektantów ferrari, a możliwe że kolejna ich edycja choć trochę będzie się różniła stylistycznie od poprzednika:)

 • solluk

  Oceniono 31 razy 27

  Kosmiczny projekt :). Ładne rysunki, nie powiem :)

  -----------------------------------------------------------
  blog o fotografii mobilnej: fotokomorkomania.pl

 • Gość: inżynier

  Oceniono 13 razy 7

  Czy to jeszcze samochód?

 • waldimekum

  Oceniono 6 razy 6

  W stylu Ferrari, widać że przemyślany model, ładne dzieło.

 • Gość: nygbtrfd

  Oceniono 9 razy 5

  a ile LF ma Vmax-a, że tutaj niby celują w 500km/h? Ktoś miał chyba niezłą fantazję, bo między 400, a 500km/h jest spoooora różnica!!

 • Gość: blekot

  Oceniono 3 razy 3

  jaka pojemność... bagażnika?

 • Gość: pb

  Oceniono 3 razy 3

  Choć zdecydowanie jestem miłośniczką prostej formy, a więc innej sportowej marki mającej w logo również konia, to w tym przypadku: chapeau bas dla projektanta.

 • Gość: W.L.

  Oceniono 4 razy 2

  500km/h ... nie zdąże się rozpędzić do biedrony.
  Ale tak na poważnie robi wrażenie. Chyba tylko w Nardo tyle poleci

 • Gość: omax

  Oceniono 2 razy 2

  Kompletnie nie pasuje mi taka stylistyka ale rozumiem, że w dużej części wymogi aerodynamiki to wymusiły.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX