2015 Cadillac CTS | Nowa twarz

Zaledwie po roku od debiutu wciąż nowy Cadillac CTS zyskał nowy wygląd i wyposażenie. Jeśli marka powróci do Europy, zobaczymy go właśnie w takiej wersji
Cadillac ATS Coupe i zapowiedź ATS-VCadillac ATS Coupe i zapowiedź ATS-V

Czas, gdy amerykański rynek wymagał zauważalnych zmian w wyglądzie samochodów z każdym rokiem modelowym już dawno minął. Cadillac wcale nie zamierza powracać do tych praktyk, jak więc wytłumaczyć pierwsze zmiany w modelu CTS po zaledwie roku obecności na rynku?

Odpowiedzią jest grill z nowym znaczkiem firmowym. Po raz pierwszy użyto go w prototypie Elmiraj pokazanym w zeszłym roku. Do tej pory nowe logo trafiło już na atrapę chłodnicy modelu ATS Coupe. W nowym projekcje zrezygnowano z wieńca okalającego herb, dzięki czemu wygląd Cadillaca, zwłaszcza dla Europejczyka, wymaga przyzwyczajenia. Sam grill CTS-a otrzymał trzy zamiast dwóch żeber.

Cadillac - Ogłoszenia

Pozostałe zmiany nie są duże, obejmują m.in. możliwość bezprzewodowego ładowania smartfona, zamówienia wbudowanego routera wi-fi, czy dołączenie do listy wyposażenia systemu utrzymania pasa ruchu.

Salon Pekin 2014 | Lincoln MKXLincoln MKX - Walka o państwo Środka

Podstawowa, najsłabsza odmiana CTS-a dysponuje czterocylindrowym silnikiem 2.0 Turbo o mocy 272 KM. Jeśli to za mało, można zamówić opcjonalny V6 3.6 (321 KM), lub wersję Vsport. Ta ostatnia jest wyposażona w silnik V6 3.6 Turbo rozwijający 420 KM, co pozwala na osiągnięcie 60 mil/h (96 km/h) w 4,4 s. Słabsze jednostki można zamówić z napędem tylnym, lub obu osi, najmocniejsza przesyła moc wyłącznie na tylne koła.

Do Cadillaca CTS Vsport można zamówić wiele elementów poprawiających wrażenia z jazdy. Należą do nich mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu (LSD), utwardzone zawieszenie, hamulce Brembo, czy układ kierowniczy o bardziej bezpośrednim przełożeniu. Tak wyposażony CTS Vsport to bardzo szybka zabawka. Na północnej pętli Nurburgringu osiągnął czas 8:14,1. BMW M5 (E60) napędzane 507-konnym silnikiem V10 było w Zielonym Piekle szybsze zaledwie o sekundę (8:13).


ZOBACZ TAKŻE:

Cadillac Elmiraj Concept

Salon Frankfurt 2013 | Cadillac Elmiraj Concept

Więcej o:
Komentarze (9)
2015 Cadillac CTS | Nowa twarz
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • karakalla

  Oceniono 29 razy 27

  Przecież marka jest w Europie, wystarczy wpisać w Google "Cadillac Europe". Ma oficjalne przedstawicielstwa, nie jakichś zenków ściągających pokątnie zza Oceanu.

  A z CTS problem jest taki, że występuje tylko w jednej wersji silnikowej: 4-cylindrowy 2,0, 276 koni. Przy cenach w Niemczech startujących od rzędu 50 000 Euro robi się to chyba auto dla nikogo. Jeżeli bowiem ktoś lubi nietanie duże amerykańskie sedany, to zwykle nie jest miłośnikiem czterocylindrowych dwulitrówek, których nieco inną wersję można znaleźć w Oplu Astrze, tylko ósemek, a przynajmniej szóstek o słusznej pojemności. Biorąc pod uwagę, że za niecałe 3000 Euro więcej można mieć Jaguara XF z 340-konną szóstką 3,0, grupa klientów zawęża się do niezwykle zaciekłych fanów Cadillaca, których, z całym szacunkiem dla tej marki, aż tak wielu w Europie nie ma.

 • kosmiczny_swir

  Oceniono 8 razy 8

  No i kto niby ma to kupic? Bogaci Niemcy kupia swoje niemieckie auta. Francuzi kupia DS-a albo niemieckie auta. Polacy i Bulgarzy ktorzy kupuja auta uzywane? Sprowadzone z Niemiec gdzie kroluja auta niemieckie?

 • Gość: by

  Oceniono 6 razy 2

  straszne to nowe logo bez wieńca. Wygląda jak coś przeżutego przyklejonego do grilla czy kierownicy. Sam znaczek taki pstrokaty, że nawet nie wiadomo jaki jest jego kształt. Po co to zrobili...

 • Gość: Fargo

  Oceniono 4 razy 0

  Moim skromnym zdaniem auto jest brzydkie równie nieciekawe jak Infiniti i zapewne dla tej samej grupy odbiorców których raptem mamy w UE może półtora tysiąca.... mi zamiast Niemieckich aut zawsze jakoś się łezka w oku kręci na toporną wielką i niepozorną hondę Legend , szkoda że u nas auto nie reklamowane może by pociągnęło trochę dłużej.
  Brakuje także sportowego luks auta u mitsubishi tak jak kiedyś galanty u nissana jak kiedyś maxima...
  Co oni robią? Jak widzę infinity to mi żal że poszli w kierunku czegoś przypominającego bryłą grzyba w jaskini.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX