Skoda nie ma wakacji | Przygotowania do produkcji nowej Fabii

Gdy czwartego sierpnia pracownicy fabryki w Mlada Boleslav rozpoczęli wakacyjną przerwę, zaczęły się przygotowania do produkcji nowej Fabii. Trzecia generacja modelu będzie tam wytwarzana już od końca tego miesiąca.
Skoda Fabia Nowa Skoda Fabia | Pierwszy szkic

W przeciągu dwóch tygodni w fabryce w Mladá Boleslav zostaną przeprowadzone zaawansowane prace modernizacyjne, przystosowujące ją do produkcji tego zupełnie nowego samochodu. Wśród nich znajdzie się na przykład nowoczesny system regulujący układy wspomagające produkcję w montowni M1. Zostanie tam także odnowiony system przenośników na końcu linii produkcyjnej (punkt kontroli jakości). Zmodernizowana zostanie również lakiernia, co pozwoli na zwiększenie jej możliwości produkcyjnych. Prace konserwacyjne i optymalizacyjne dosięgną także linię produkcyjną Octavii w hali M13. Zostanie zwiększona prędkość, z jaką przenośniki transportują podzespoły w hali, zmodernizowany zostanie moduł instalujący układy hamulcowe.

Sprawdź oferty specjalne na nowe Skody

"Naszym najważniejszym celem obecnie jest przygotowanie fabryki w Mladá Boleslav do startu produkcji nowej odsłony Fabii. Wszystko idzie zgodnie z planem - będziemy gotowi na rozpoczęcie produkcji bez żadnych opóźnień i dbali o najwyższą jakość wykonania już od pierwszego egzemplarza. Wykorzystamy te bezproduktywne dni do dalszego zoptymalizowania procesu produkcji i zwiększenia naszych możliwości produkcyjnych, tak by być w stanie odpowiedzieć na nieustannie rosnące zainteresowanie samochodami marki Skoda" - powiedział Michael Oeljeklaus, członek Zarządu Skody odpowiedzialny za produkcję i logistykę.

Szeroko zakrojone prace konserwacyjne i modernizacyjne będą w czasie wakacyjnej przerwy prowadzone także we wszystkich pozostałych czeskich fabrykach Skody. Najważniejszym celem podczas tego okresu w fabryce w Kvasinach będzie ukończenie nowej hali produkcji nadwozi. Linia produkcyjna skrzyń biegów DQ 200 w Vrchlab~ przejdzie okresowe prace konserwacyjne.

Po serii prac i modyfikacji przeprowadzonych w fabrykach Skody do adaptacji do nowych modeli marki, wszystkie obiekty pracują już teraz z maksymalną wydajnością. W czerwcu czeska marka pobiła swój rekord największej ilości wyprodukowanych samochodów w jednym miesiącu, w tym czasie na całym świecie wytworzono ponad 98 tys. samochodów.

ZOBACZ TAKŻE:

Najpopularniejsze nowe auta w Polsce | Rejestracje I-VI 2014

Skoda Rapid

Więcej o:
Komentarze (4)
Skoda nie ma wakacji | Przygotowania do produkcji nowej Fabii
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: cx

  Oceniono 6 razy -2

  Bleh, kolejny pseudo newsik przeklejony z gazetki reklamowej Skody.

 • fahowiedz

  Oceniono 3 razy -3

  Niesamowite jak karnie wypełniamy plan marketingowy VAGa. Są tylko 3 kraje gdzie Skoda to bestseller:

  Czechy (nie ma się co dziwić co drugi Czech pracuje dla VAG :-)
  Słowacja (w sumie nie jestem tego pewien ale tak mi się wydaje)
  Polska (???)

  I chyba żadne inny kraj nie nabrał się na prawie VW w takiej skali.

  No ale jak GW sadzi takie krypto-reklamówki no to napędza biznes.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX