Bentley | Będzie sportowe coupe?

Wypowiedź szefa marki Bentley Wolfganga Durheimera, w której potwierdził on, że Bentley szykuje się do wprowadzenia piątego modelu, wywołały lawinę spekulacji
Bentley. Będzie sportowe coupe? Koncern szykuje się do wprowadzenia piątego modelu Wszystko wskazuje na to, że Bentley może wprowadzić na rynek sportowe coupe, zbudowane na Audi R8. Silnik V10 miałby zostać jednak zastąpiony jednostką W12. Wypowiedź szefa marki Bentley Wolfganga Durheimera, w której potwierdził on, że Bentley szykuje się do wprowadzenia piątego modelu, wywołały lawinę spekulacji. Wszystko wskazuje na to, że Bentley może wprowadzić na rynek sportowe coupe, zbudowane na podstawie Audi R8. Silnik V10 miałby zostać jednak zastąpiony znaną z Continentala GT jednostką W12. Spekulacje magazynu Autocar nie są jednak spójne z wcześniejszymi pogłoskami, że nowy model Bentleya mogłyby napędzać turbodoładowana "V-ósemka" lub silnik V6 współpracujący z układem hybrydowym. Bentley zaprezentował koncepcyjny model w nadwoziu coupe już 15 lat temu na targach w Genewie. Hunaudierse wzbudził wtedy spore zainteresowanie. Nowy model nie dostał jeszcze zielonego światła do produkcji, ponieważ jak powiedział sam Durheimer producent zastanawia się jeszcze nad wprowadzeniem modelu pomiędzy Continentalem GT i większym Mulsanne. Według szefa Bentleya najlepszym rozwiązaniem byłoby pojawienie się na rynku obu nowych modeli.
Bentley Continental GT3-R | Tym razem osiągiBentley Continental GT3-R | Tym razem osiągi

Wszystko wskazuje na to, że Bentley może wprowadzić na rynek sportowe coupe, zbudowane na podstawie Audi R8. Silnik V10 miałby zostać jednak zastąpiony znaną z Continentala GT jednostką W12. Spekulacje magazynu Autocar nie są jednak spójne z wcześniejszymi pogłoskami, że nowy model Bentleya mogłyby napędzać turbodoładowana "V-ósemka" lub silnik V6 współpracujący z układem hybrydowym.

Bentley nie musi być (bardzo) drogi - Ogłoszenia

Bentley zaprezentował koncepcyjny model w nadwoziu coupe już 15 lat temu na targach w Genewie. Hunaudierse wzbudził wtedy spore zainteresowanie. Nowy model nie dostał jeszcze zielonego światła do produkcji, ponieważ jak powiedział sam Durheimer producent zastanawia się jeszcze nad wprowadzeniem modelu pomiędzy Continentalem GT i większym Mulsanne. Według szefa Bentleya najlepszym rozwiązaniem byłoby pojawienie się na rynku obu nowych modeli.

ZOBACZ TAKŻE:

Bentley zaczyna odliczanie do premiery SUV-a

Bentley zaczyna odliczanie do premiery SUV-a

Więcej o: