Aston Martin ożywi Lagondę

Aston Martin oficjalnie potwierdził, że pracuje nad sportową i nad wyraz luksusową limuzyną pod nazwą Lagonda. Produkcja nowego modelu ma się rozpocząć już na początku 2015 roku
Aston Martin ożywi słynną Lagondę Limitowana edycja sportowej limuzyny trafi do klientów z Bliskiego Wschodu Aston Martin potwierdził, że pracuje nad sportową luksusową limuzyną pod nazwą Lagonda. Produkcja nowego modelu ma rozpocząć się na początku 2015 roku Aston Martin oficjalnie potwierdził, że pracuje nad sportową i nad wyraz luksusową limuzyną pod nazwą Lagonda. Produkcja nowego modelu ma rozpocząć się na już początku 2015 roku. Producent z Gaydon zapowiedział, że Lagonda będzie mocno limitowana i niestety trafi tylko na rynki Bliskiego Wschodu, gdzie pewnie zostanie wyprzedana w mgnieniu oka. Aston Martin nie zdradził jeszcze żadnych danych technicznych pojazdu, ale mówi się, ze pod jego maskę nowej Lagondy trafi 6-litrowy silnik V12 o mocy 600 KM. Limuzyną Astona będą mogli kupić tylko wybrani przez firmę klienci. Cena jest poufna, ma być współmierna do wyjątkowości pojazdu, jego jakości i sportowo-luksusowego charakteru. "Nowy model, podobnie jak jego ekskluzywne rodzeństwa One-77 i V12 Zagato, został stworzony jako element wyjątkowej techniki motoryzacyjnej. Został on zaprojektowany i opracowany całkowicie w zgodzie z duchem i etosem poprzednich superlimuzyn pod nazwą Lagonda - zwłaszcza Lagondy autorstwa Williama Townsa. W hołdzie dla tego legendarnego modelu, nowy samochód dumnie nosi tę samą nazwę" - powiedział Marek Reichman, Aston Martin Design Director.
Aston Martin V12 Vantage S Roadster V12 Vantage S Roadster | Najszybszy Aston bez dachu

Producent z Gaydon zapowiedział, że Lagonda będzie mocno limitowana i niestety trafi tylko na rynki Bliskiego Wschodu, gdzie pewnie zostanie wyprzedana w mgnieniu oka.

Używany Aston Martin - ogłoszenia

Aston Martin nie zdradził jeszcze żadnych danych technicznych odnośnie pojazdu, ale mówi się, ze pod maskę nowej Lagondy trafi 6-litrowy silnik V12 o mocy 600 KM.

Limuzynę Astona będą mogli kupić tylko wybrani przez firmę klienci. Cena auta jest trzymana w tajemnicy, ma być współmierna do wyjątkowości pojazdu, jego jakości i sportowo-luksusowego charakteru.

"Nowy model, podobnie jak jego ekskluzywne rodzeństwa One-77 i V12 Zagato, został stworzony jako element wyjątkowej techniki motoryzacyjnej. Został on zaprojektowany i opracowany całkowicie w zgodzie z duchem i etosem poprzednich superlimuzyn pod nazwą Lagonda - zwłaszcza Lagondy autorstwa Williama Townsa. W hołdzie dla tego legendarnego modelu, nowy samochód dumnie nosi tę samą nazwę" - powiedział Marek Reichman, Aston Martin Design Director.

ZOBACZ TAKŻE:

Za co kochamy angielską motoryzację?

c

Więcej o: