VW Scirocco | Nowy wygląd, nowe silniki

Już niedługo w salonach Volkswagena pojawi się odnowiony Scirocco. Największe zmiany zaszył pod maską
VW Scirocco. Nowy wygląd, nowe silniki Już niedługo w salonach Volkswagena pojawi się odnowiony Scirocco Już niedługo pojawi się odnowiony VW Scirocco. Podstawowa jednostka to 1.4 TSI o mocy 125 KM. . Do wyboru są także dwie odmiany 2.0 TDI o mocach 150 KM i 184 KM Już niedługo w salonach Volkswagena pojawi się odnowiony Scirocco. Największe zmiany zaszył pod maską. Z przodu można zauważyć nowy zderzak oraz lampy ksenonowe o nowym kształcie. Z tyłu zmieniło się więcej. Nie tylko zaproponowano zupełnie nowe lampy LED, ale przeprojektowano tylną klapę. Teraz pod tylną szybą znajdziemy przetłoczenie na kształt spoilera. Właściwy spoiler chroni tylną szybę od góry przed zabrudzeniem. W środku czekają na nas materiały lepszej jakości, choć i na dotychczasowe nie można było narzekać. Miłośnicy sportowej jazdy ucieszą się z nowego zestawu wskaźników umieszczonych centralnie na desce rozdzielczej. Znajdziemy tam wskaźnik ciśnienia doładowania, temperatury oleju i chronometr. Wśród nowości znajdziemy m.in. systemy Blind Spot Monitor, ParkAssist i dziewięciogłośnikowy Dynaudio Excite. Zupełnie nowa jest paleta silników. Podstawowa jednostka to 1.4 TSI o mocy 125 KM, czyli o 5 KM mocniejsza, niż dotychczas. Zrezygnowano z problematycznej odmiany 160-konnej tego silnika zastępując go jednostką 2.0 TSI o mocy 180 KM. Jest ona dostępna także w wariantach mocy 220 KM i 280 KM. Ta ostatnia trafia pod maskę Scirocco R. Oczywiście Volkswagen nie zapomniał o jednostkach wysokoprężnych. Do wyboru są dwie odmiany 2.0 TDI o mocach 150 KM i 184 KM. Nic natomiast nie zmieniło się w kwestiach przeniesienia napędu. Nadal podstawą jest ręczna skrzynia sześciobiegowa, w opcji zaś dostępna dwusprzęgłowa DSG. Wszystkie wersje Scirocco, jak dotychczas, mają napędzaną wyłącznie przednią oś. Debiut odświeżonego Scirocco w salonach sprzedaży większości krajów Europy odbędzie się we wrześniu tego roku.
Volkswagen Polo R WRC | Test | Być jak Sebastien Ogier Volkswagen Polo R WRC | Test | Być jak Sebastien Ogier

Z przodu można zauważyć nowy zderzak oraz lampy ksenonowe o nowym kształcie. Z tyłu zmieniło się więcej. Nie tylko zaproponowano zupełnie nowe lampy LED, ale przeprojektowano tylną klapę. Teraz pod tylną szybą znajdziemy przetłoczenie na kształt spoilera. Właściwy spoiler chroni tylną szybę od góry przed zabrudzeniem.

Ile kosztuje używane Scirocco?

W środku czekają na nas materiały lepszej jakości, choć i na dotychczasowe nie można było narzekać. Miłośnicy sportowej jazdy ucieszą się z nowego zestawu wskaźników umieszczonych centralnie na desce rozdzielczej. Znajdziemy tam wskaźnik ciśnienia doładowania, temperatury oleju i chronometr. Wśród nowości znajdziemy m.in. systemy Blind Spot Monitor, ParkAssist i dziewięciogłośnikowy Dynaudio Excite.

Wörthersee 2014 | VW Golf GTI Wolfsburg EditionVolkswagen Golf GTI Wolfsburg Edition | Wörthersee 2014

Zupełnie nowa jest paleta silników. Podstawowa jednostka to 1.4 TSI o mocy 125 KM, czyli o 5 KM mocniejsza, niż dotychczas. Zrezygnowano z problematycznej odmiany 160-konnej tego silnika zastępując go jednostką 2.0 TSI o mocy 180 KM. Jest ona dostępna także w wariantach mocy 220 KM i 280 KM. Ta ostatnia trafia pod maskę Scirocco R. Oczywiście Volkswagen nie zapomniał o jednostkach wysokoprężnych. Do wyboru są dwie odmiany 2.0 TDI o mocach 150 KM i 184 KM.

Nic natomiast nie zmieniło się w kwestiach przeniesienia napędu. Nadal podstawą jest ręczna skrzynia sześciobiegowa, w opcji zaś dostępna dwusprzęgłowa DSG. Wszystkie wersje Scirocco, jak dotychczas, mają napędzaną wyłącznie przednią oś.

Debiut odświeżonego Scirocco w salonach sprzedaży większości krajów Europy odbędzie się we wrześniu tego roku.


ZOBACZ TAKŻE:

Audi TT Offroad Concept | Na sportowo poza asfaltem

Salon Pekin 2014 | Audi TT Offroad Concept | Na sportowo poza asfaltem

Najpopularniejsze wideorejestratory w Okazje.info - lipiec 2014
Zdjęcie TRACER Girdo Driver CAM Wideorejestrator
TRACER Girdo Driver CAM Wideorejestrator
2 opinie
Zdjęcie BLAUPUNKT BP 1.0
BLAUPUNKT BP 1.0
1 opinia
Zdjęcie DOD LS430
DOD LS430
0 opinii
Więcej o:
Komentarze (11)
VW Scirocco | Nowy wygląd, nowe silniki
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • mirekmm

  Oceniono 6 razy 6

  Kliknąłem, żeby sprawdzić czy będą "nowe lampy LED" i silnik 1.4 TSI.

 • Gość: burr

  Oceniono 16 razy 6

  I gdzie ta zapowiadana rewolucja, gdzie ten przełom, który miał nas wprawić w osłupienie?

  A, już wiem - w materiałach reklamowych.

 • cichwoda

  Oceniono 3 razy 3

  ja tam wole nasze, przod z golfa tyl z passata, motor z fiata, ledy z przodu, tylu I nawet z boku...

 • Gość: znawca

  Oceniono 15 razy 3

  Pan Lewandowski piszac o silnikach nie jest pewny ktory naprawde jest niezawodny.Trudno , jesli jest sie niewolnikiem pismakiem za Odry ,trzeba sprzedac kit.

 • ligand17

  Oceniono 4 razy 2

  280KM na przedniej osi.Cudownie...

 • Gość: Foss

  0

  ... zmiany zaszył pod maską - chyba ZASZŁY a nie ZASZYŁ

 • Gość: gabaryt

  Oceniono 12 razy 0

  To samo Scirocco oparte o Golfa 5, które nigdy nie widziało na oczy MQB?

 • Gość: l

  Oceniono 14 razy 0

  I stare wnętrze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX