Druzgocące wyniki badań stanu zdrowia zawodowych kierowców

Opublikowano pierwsze wyniki badań niemal 300 zawodowych kierowców wykonanych przez Uniwersytet Medyczny w Warszawie. Wieści z kontroli nie są optymistyczne
Toyota Toyota "i-ROAD" ma zrewolucjonizować transport

Okazało się, że 70 proc. kierowców narzeka na stres, ponad 60 proc. cierpi na nadciśnienie, a połowa - na otyłość. Niszczy ich niezdrowe odżywianie, siedzący tryb życia i ciągły stres.

Odnotowaliśmy przypadek pana, który miał niedokrwienie mięśnia sercowego. Poza tym miał zaburzenie rytmu serca - przyznaje kardiolog Marcin Kotkowski.

Jeden z badanych, 33-letni kierowca miał podczas kontroli ciśnienie 220 na 140. Norma to 120 na 80. Nie dziwi zbytnio fakt, że specjaliści biją na alarm. Kierowcy, np. autobusów, mają większe ryzyko zawału i udaru, a to się przekłada na bezpieczeństwo pasażerów, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Zobacz ile kosztuje rodzinny, używany Peugeot

Jak mówi dr. Szymański: "Jeżeli dojdzie do zaburzeń rytmu, zawału serca czy udaru mózgu, bardzo często kierowca puszcza kierownicę i zjeżdża w wiatę lub wjeżdża w dom". Trzeba sobie zadać pytanie, kto wypuszcza takich kierowców na ulice? Badania jeszcze trwają. Po ich zakończeniu ma pojawić się szczegółowy raport i miejmy nadzieję również wnioski, jak zaradzić problemowi, który może dotknąć każdego z nas.

ZOBACZ TAKŻE:

Pakistańskie ciężarówki - najdziwniejszy tuning na świecie

Pakistańskie ciężarówki - najdziwniejszy tuning na świecie