Salon Paryż 2014 | Opel Corsa | Bardzo mocny facelifting

Do salonu samochodowego w Paryżu pozostało jeszcze kilkanaście tygodni, ale Opel już pokazał zdjęcia nowego, piątego wcielenia Corsy, które zadebiutuje we Francji
Opel Corsa - mocny facelifting Opel już pokazał zdjęcia nowego, piątego wcielenia Corsy Opel już pokazał zdjęcia nowego, piątego wcielenia Corsy. Nowością jest 7-calowy ekran systemu Opel InterlliLink oraz znajdujące się przed kierowcą zegary Do salonu samochodowego w Paryżu pozostało jeszcze kilkanaście tygodni, ale Opel już pokazał zdjęcia nowego, piątego wcielenia Corsy, które zadebiutuje we Francji. Niemiecki producent twierdzi, że prezentowana Corsa to absolutnie nowy projekt. Względem poprzednika zmieniono wszystkie elementy karoserii, wnętrze oraz gamę silnikową. To dobra wiadomość, ale dlaczego nowa Corsa wygląda tak podobnie do poprzedniej? Powodem jest zachowanie tej samej bryły nadwozia zarówno w wersji trzy, jak i pięciodrzwiowej. Nowe dziecko projektantów z Russelsheim zachowało również cechy charakterystyczne dla obecnej stylistyki marki. Nie oznacza to jednak, że auto nie wygląda świeżo i nowocześnie. Corsa przejęła kilka stylistycznych elementów od swojego młodszego brata, Adama. Podobieństwo można dostrzec w wyraźniej zaznaczonych liniach nadwozia czy przetłoczeniu na tylnej bocznej szybie. Rozmiary Corsy zmieniły się nieznacznie. Jest ona jedynie o 3 mm dłuższa i oferuje we wnętrzu podobną ilość miejsca. Właśnie w środku zaszły największe zmiany. Teraz jest ono znacznie bardziej stylowe i widać, że poza ergonomią projektanci skupili się także na kwestiach wizualnych. Podobieństwo do mniejsze Adama jest zauważalne, ale w żadnym wypadku nie można uznać go za kopie. Nowością jest 7-calowy ekran systemu Opel InterlliLink oraz znajdujące się przed kierowcą zegary i mniejszy wyświetlacz komputera pokładowego. Klienci będą mogli wyposażyć swoją Corsę m.in. w podgrzewane fotele, kierownicę i lusterka, panoramiczny dach oraz systemy ostrzegające przed zmianą pasa ruchu, bi-ksenonowe lampy czy kamerę cofania. Pod maską będą mogły znaleźć się trzycylindrowe silniki benzynowe o pojemności 1.0 (90 i 155 KM i momencie obrotowym wynoszącym 170 Nm) oraz czterocylindrowe 1.2 (69 KM) i wolnossące 1.4 (89 KM) oraz turbodoładowane 1.4 (99 KM). Jedyny dostępny silnik wysokoprężny o pojemności 1,3 litra będzie generował 74 KM i 94 KM. Wszystkie silniki będzie można połączyć z automatyczną lub ręczną 6-biegową skrzynią biegów. Niestety nie znamy jeszcze cen nowego wcielenia Corsy.
Rewelacyjne pierwsze półrocze Opla w Polsce Rewelacyjne pierwsze półrocze Opla w Polsce

Niemiecki producent twierdzi, że prezentowana Corsa to absolutnie nowy projekt. Względem poprzednika zmieniono wszystkie elementy karoserii, wnętrze oraz gamę silnikową. To dobra wiadomość, ale dlaczego nowa Corsa wygląda tak podobnie do poprzedniej?

Powodem jest zachowanie tej samej bryły nadwozia zarówno w wersji trzy, jak i pięciodrzwiowej. Nowe dziecko projektantów z Russelsheim zachowało również cechy charakterystyczne dla obecnej stylistyki marki. Nie oznacza to jednak, że auto nie wygląda świeżo i nowocześnie.

Corsa przejęła kilka stylistycznych elementów od swojego młodszego brata, Adama. Podobieństwo można dostrzec w wyraźniej zaznaczonych liniach nadwozia czy przetłoczeniu na tylnej bocznej szybie.

Rozmiary Corsy zmieniły się nieznacznie. Jest ona jedynie o 3 mm dłuższa i oferuje we wnętrzu podobną ilość miejsca. Właśnie w środku zaszły największe zmiany. Teraz jest ono znacznie bardziej stylowe i widać, że poza ergonomią projektanci skupili się także na kwestiach wizualnych. Podobieństwo do mniejsze Adama jest zauważalne, ale w żadnym wypadku nie można uznać go za kopie.

Używana Corsa już od...

Nowością jest 7-calowy ekran systemu Opel InterlliLink oraz znajdujące się przed kierowcą zegary i mniejszy wyświetlacz komputera pokładowego. Klienci będą mogli wyposażyć swoją Corsę m.in. w podgrzewane fotele, kierownicę i lusterka, panoramiczny dach oraz systemy ostrzegające przed zmianą pasa ruchu, bi-ksenonowe lampy czy kamerę cofania.

Pod maską będą mogły znaleźć się trzycylindrowe silniki benzynowe o pojemności 1.0 (90 i 155 KM i momencie obrotowym wynoszącym 170 Nm) oraz czterocylindrowe 1.2 (69 KM) i wolnossące 1.4 (89 KM) oraz turbodoładowane 1.4 (99 KM). Jedyny dostępny silnik wysokoprężny o pojemności 1,3 litra będzie generował 74 KM i 94 KM. Wszystkie silniki będzie można połączyć z automatyczną lub ręczną 6-biegową skrzynią biegów. Niestety nie znamy jeszcze cen nowego wcielenia Corsy.

ZOBACZ TAKŻE:

50 lat studia projektowego Opla | Najciekawsze projekty

50 lat studia projektowego Opla | Najciekawsze projekty

Więcej o:
Komentarze (15)
Salon Paryż 2014 | Opel Corsa | Bardzo mocny facelifting
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Filister

  Oceniono 23 razy 19

  Czepiliście się tego wyglądu jak baby a to nie jest aż tak istotne, w ogóle kto dobierał silniki? 3 cylindry 1.0 90 km i 155 km? 1.4 89 km i z turbo 99 km? LOL co najmniej to dziwne.

 • Gość: clio-corsowiec

  Oceniono 10 razy 8

  De gustibus non discutibus czy jak to tam było :) Dla mnie Corsa od 2006 - piękne autko, teraz niewiele się zmienił, ale już wtedy był bardzo fajnym autkiem. Aczkolwiek Clio z 2014 wygląda jeszcze lepiej niż Corsa na 2014, choć Corsa 2006 wyglądała lepiej od Clio 2006.

 • Gość: Ebo

  Oceniono 13 razy 5

  Nie wyglada zle, ale widac ze to tylko lifting starego modelu.
  Wyswietlacz nawigacji tak nisko jak za czasow, kiedy o nawigacjach w samochodach tej klasy nikomu sie jeszcze nie snilo. Trudno bedzie dojechac do celu ze wzrokiem skierowanym na drazek zmiany biegow.

 • tupolew71

  Oceniono 6 razy 0

  Właśnie dziś na onecie dowiedziałem się, że rzeczywiste spalanie tego malucha - corsy 1.4 wynosi średnio 7,2 litry, wobec deklarowanych przez producenta 5,7 litrów. Hańba.

 • zx_hemi

  Oceniono 15 razy -1

  1.0 155 koni. buahaha.
  po pierwsze to ten silnik ma 115 km
  po 2 nawet 115 koni z litra to jakiś przypał.
  palić to będzie jak 2.0, a psuć jak alfa romeo

 • Gość: 3

  Oceniono 39 razy -3

  Bardzo nieudany facelifting.

 • Gość: Freddy

  Oceniono 18 razy -4

  ...coś mi się wydaje nowa a jakby stara, taka wydmuszkowata
  ...no, ale 3 mm robi jednak różnicę:-)

 • Gość: Rozpiiiii

  Oceniono 9 razy -5

  A fuuuu! Wolę starą!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • llubellak

  Oceniono 19 razy -5

  przecież z zewnątrz wygląda jak Corsa D z minimalnymi nowościami stylizowanymi na Adama! nic nowego

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX