Dodge Challenger SRT Hellcat | Z kagańcem

To najmocniejszy seryjnie produkowany muscle car na świecie. Nazywa się Dodge Challenger SRT Hellcat i dysponuje mocą 707 KM
Dodge Challenger SRT Hellcat To najmocniejszy seryjnie produkowany muscle car na świecie To najmocniejszy seryjnie produkowany muscle car na świecie. Dodge Challenger SRT Hellcat dysponuje mocą 707 KM. Auto pojawi się w trzecim kwartale tego roku To najmocniejszy seryjnie produkowany muscle car na świecie. Nazywa się Dodge Challenger SRT Hellcat i dysponuje mocą 707 KM. W latach 60. amerykańskie szaleństwo motoryzacyjne osiągnęło apogeum pod postacią muscle carów. Mocy muscle carów nie powstydziłyby się najszybsze ówczesne samochody sportowe. Jednym z najpotężniejszych modeli tamtych lat był Dodge 426 Hemi Lightweight z 1964 roku, przygotowany do walki w zawodach na 1/4 mili. Dysponował mocą powyżej 500 KM. Swego rodzaju nawiązaniem to wyścigu mocy sprzed pół wieku jest najnowsza propozycja przygotowana przez inżynierów Dodge'a. Bazując na zwyczajnym modelu Challenger SRT8 stworzyli bestię nazwaną Hellcat. Tego potwora będzie można nabyć w salonie marki. Hellcat nie wyróżnia się specjalnie z gamy Challengera. Owszem, na masce znajdziemy dodatkowe "chrapy" ułatwiające dotlenianie potężnego serca, pod zderzakiem umieszczono dodatkowy spoiler, ale można uznać to za elementy dobrane z katalogu firmy Mopar. Mamy zatem do czynienia z Challengerem w wydaniu "sleeper". Pod długą maską umieszczono specialite de la maison, czyli silnik V8 z hemisferycznymi komorami spalania zwany po prostu HEMI. Ma 6,2 litra pojemności, ale moc osiąga także dzięki sprężarce mechanicznej. Efektu nie powstydziłyby się najznamienitsze firmy tuningowe, ani renomowane stajnie w rodzaju Ferrari. Moc silnika to 707 KM i 880 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Aby poradzić sobie z tym ostatnim, zastosowano wzmocnioną ośmiobiegową skrzynię automatyczną TorqueFlite (8HP90). Właściciel otrzyma z autem dwa kluczyki: czerwony i czarny. Pierwszy otwiera wrota do piekieł pozwalając silnikowi rozwijać maksymalną moc 707 KM. Drugi zaś zarzuca na niego kaganiec ograniczający wściekłość i zarazem moc do 500 KM. Seryjna produkcja Hellcata w fabryce Brampton, w stanie Ontario, rozpocznie się już wkrótce. W amerykańskich salonach Dodge'a Hellcat pojawi się w trzecim kwartale tego roku. Cena nie jest jeszcze znana.
Dodge Charger Dodge Charger - nowe spojrzenie

W latach 60. amerykańskie szaleństwo motoryzacyjne osiągnęło apogeum pod postacią muscle carów. Mocy muscle carów nie powstydziłyby się najszybsze ówczesne samochody sportowe. Jednym z najpotężniejszych modeli tamtych lat był Dodge 426 Hemi Lightweight z 1964 roku, przygotowany do walki w zawodach na 1/4 mili. Dysponował mocą powyżej 500 KM.

Swego rodzaju nawiązaniem to wyścigu mocy sprzed pół wieku jest najnowsza propozycja przygotowana przez inżynierów Dodge'a. Bazując na zwyczajnym modelu Challenger SRT8 stworzyli bestię nazwaną Hellcat. Tego potwora będzie można nabyć w salonie marki.

Na pozór zwyczajny

Hellcat nie wyróżnia się specjalnie z gamy Challengera. Owszem, na masce znajdziemy dodatkowe "chrapy" ułatwiające dotlenianie potężnego serca, pod zderzakiem umieszczono dodatkowy spoiler, ale można uznać to za elementy dobrane z katalogu firmy Mopar. Mamy zatem do czynienia z Challengerem w wydaniu "sleeper".

Dodge Challenger - Ogłoszenia

Pod długą maską umieszczono specialite de la maison, czyli silnik V8 z hemisferycznymi komorami spalania zwany po prostu HEMI. Ma 6,2 litra pojemności, ale moc osiąga także dzięki sprężarce mechanicznej. Efektu nie powstydziłyby się najznamienitsze firmy tuningowe, ani renomowane stajnie w rodzaju Ferrari. Moc silnika to 707 KM i 880 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Aby poradzić sobie z tym ostatnim, zastosowano wzmocnioną ośmiobiegową skrzynię automatyczną TorqueFlite (8HP90).

Wyprowadzaj w kagańcu

Właściciel otrzyma z autem dwa kluczyki: czerwony i czarny. Pierwszy otwiera wrota do piekieł pozwalając silnikowi rozwijać maksymalną moc 707 KM. Drugi zaś zarzuca na niego kaganiec ograniczający wściekłość i zarazem moc do 500 KM.

Seryjna produkcja Hellcata w fabryce Brampton, w stanie Ontario, rozpocznie się już wkrótce. W amerykańskich salonach Dodge'a Hellcat pojawi się w trzecim kwartale tego roku. Cena nie jest jeszcze znana.


ZOBACZ TAKŻE:

Dodge Challenger | Shaker

Salon Nowy Jork 2014 | Dodge Challenger | Shaker

Więcej o:
Komentarze (5)
Dodge Challenger SRT Hellcat | Z kagańcem
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • harbourfront

  Oceniono 2 razy 2

  ...Brampton, w stanie Ontario
  W Kanadzie nie ma stanow.. sa prowincje ... a wiec w Bramton w prowincji Ontario

 • Gość: stanczyk

  Oceniono 3 razy 1

  Festiwal mocy w USA sie rozkreca .. kto by pomyslal , ze Modern-muscle beda mialy 600+KM .. ..ale to zdaje sie ..'zapowiedz konca' (jak uderzy II fala kryzysu, kolejna generacja Challangera bedzie 4-drzwiowym , 2-litrowym .. hatch-backiem ..

 • nazimno

  0

  Styl tego pisania o samochodach jest synonimem kiczu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX