Odrzutowiec Hondy coraz bliżej

Honda nie jest wyłącznie producentem samochodów i motocykli. Japoński koncern oferuje również: quady, maszyny ogrodnicze i budowlane, łodzie motorowe i wiele innych urządzeń. Do tej pokaźnej grupy produktów w 2015 roku mają dołączyć samoloty
Odrzutowiec Hondy coraz bliżej Honda nie jest wyłącznie producentem samochodów i motocykli Honda nie jest wyłącznie producentem samochodów i motocykli. Do pokaźnej grupy produktów w 2015 roku mają dołączyć samoloty. Honda nie jest wyłącznie producentem samochodów i motocykli. Japoński koncern oferuje również: quady, maszyny ogrodnicze i budowlane, łodzie motorowe i wiele innych urządzeń. Do tej pokaźnej grupy produktów w 2015 roku mają dołączyć samoloty. Honda Aircraft Company ogłosiła, że pierwszy produkcyjny egzemplarz lekkiego odrzutowca dyspozycyjnego HondaJet odbył wstępny lot testowy. Najnowsze badania przeprowadzone w siedzibie głównej firmy w Greensboro w Karolinie Północnej są kolejnym ważnym krokiem w kierunku uzyskania certyfikatu Federalnej Administracji Lotnictwa FAA i wprowadzenia samolotu do sprzedaży Sprawdź oferty specjalne na nowe modele Hondy Pierwszy seryjny odrzutowiec HondaJet wystartował z płyty międzynarodowego portu lotniczego Piedmont Triad o godzinie 10:18 czasu letniego wschodnioamerykańskiego (EDT). W czasie trwającego 84 minuty lotu, samolot wzbił się na wysokość 15 500 stóp i osiągnął prędkość maksymalną 348 węzłów. "Lot testowy wersji produkcyjnej przybliża nas do dostarczenia gotowego egzemplarza pierwszemu klientowi" - powiedział Michimasa Fujino, prezes i dyrektor zarządzający Honda Aircraft Company. "Dziś wkroczyliśmy w kulminacyjną fazę tego zakrojonego na szeroką skalę projektu, którego celem jest wprowadzenie na rynek najbardziej zaawansowanego lekkiego odrzutowca w historii". Produkcja odbywa się zgodnie z harmonogramem. Obecnie na linii montażowej Hondy znajduje się dziesięć odrzutowców. W związku z tym firma będzie mogła dostarczyć klientom pierwsze sztuki niezwłocznie po uzyskaniu certyfikatu. HondaJet będzie certyfikowana do obsługi przez jednego pilota.
Honda Mean Mower Honda Mean Mower | Najszybsza kosiarka świata!

Honda Aircraft Company ogłosiła, że pierwszy produkcyjny egzemplarz lekkiego odrzutowca dyspozycyjnego HondaJet odbył wstępny lot testowy. Najnowsze badania przeprowadzone w siedzibie głównej firmy w Greensboro w Karolinie Północnej są kolejnym ważnym krokiem w kierunku uzyskania certyfikatu Federalnej Administracji Lotnictwa FAA i wprowadzenia samolotu do sprzedaży

Sprawdź oferty specjalne na nowe modele Hondy

Pierwszy seryjny odrzutowiec HondaJet wystartował z płyty międzynarodowego portu lotniczego Piedmont Triad o godzinie 10:18 czasu letniego wschodnioamerykańskiego (EDT). W czasie trwającego 84 minuty lotu, samolot wzbił się na wysokość 15 500 stóp i osiągnął prędkość maksymalną 348 węzłów.

"Lot testowy wersji produkcyjnej przybliża nas do dostarczenia gotowego egzemplarza pierwszemu klientowi" - powiedział Michimasa Fujino, prezes i dyrektor zarządzający Honda Aircraft Company. "Dziś wkroczyliśmy w kulminacyjną fazę tego zakrojonego na szeroką skalę projektu, którego celem jest wprowadzenie na rynek najbardziej zaawansowanego lekkiego odrzutowca w historii."

Produkcja odbywa się zgodnie z harmonogramem. Obecnie na linii montażowej Hondy znajduje się dziesięć odrzutowców. W związku z tym firma będzie mogła dostarczyć klientom pierwsze sztuki niezwłocznie po uzyskaniu certyfikatu. HondaJet będzie certyfikowana do obsługi przez jednego pilota.

ZOBACZ TAKŻE:

Honda Civic Tourer | Pierwsza jazda | Powrót w dobrym stylu

Honda Civic Tourer - Test | Pierwsza jazda | Powrót w dobrym stylu

Więcej o: