Ford Fiesta Black i Red Edition | Mocne kolory

Ford zaprezentował specjalne edycje Fiesty - Black i Red z niesamowicie mocnym silnikiem o małej pojemności
Ford Fiesta Black i Red Edition Mocne kolory Ford zaprezentował właśnie specjalne edycje Forda Fiesta Black i Red z niesamowicie mocnym silnikiem o małej pojemności - 140-konna wersją 1.0 EcoBoost. Ford zaprezentował właśnie specjalne edycje Forda Fiesta Black i Red z niesamowicie mocnym silnikiem o małej pojemności. Ford od kilku lat rozwija technologię EcoBoost. Flagowym silnikiem pokazującym możliwości inżynierów jest jednostka 1.0 EcoBoost, z której udało się wycisnąć aż 125 KM. Okazuje się, że to nie koniec możliwości bowiem Fiesty Black i Red będą napędzane 140-konna wersją tej jednostki. Tym samym silnik Fiesty generuje więcej koni mechanicznych z jednego litra pojemności niż takie superauta jak Bugatti Veyron czy Ferrari 458 Speciale. Z takim sercem mały Ford będzie w stanie przyspieszać od 0 do 100 km/h w czasie 9 sekund i rozpędzać się do 201 km/h. Czerwona i Czarna Fiesta otrzymały również sztywniejsze zawieszenie i zupełnie nowe przełożenia 5-biegowoej skrzyni biegów oraz nieco bardziej precyzyjny układ kierowniczy. Fiesty dostępne są w każdym kolorze, pod warunkiem, że jest to Race Red lub Panther Black. W skład wyposażenia wchodzą również czarne, 16-calowe felgi felgi lub dodatkowo płatne "17-tki" w tym samym kolorze. Sportowy charakter mają podkreślić też przestylizowane progi i dodatkowa lotka dachowa oraz odpowiednio kontrastujące z kolorem nadwozia, czerwone lub czarne, obwódki grilla i lusterka. Podobne kolorystycznie zestawienia pojawiły się także wewnątrz na kierownicy i gałce zmiany biegów. Auta powinny znaleźć się w salonach od września.
Ford Fiesta ST | Pierwsze wideoFord Fiesta ST | Wideo

Ford od kilku lat rozwija technologię EcoBoost. Flagowym silnikiem pokazującym możliwości inżynierów jest jednostka 1.0 EcoBoost, z której udało się wycisnąć aż 125 KM. Okazuje się, że to nie koniec możliwości bowiem Fiesty Black i Red będą napędzane 140-konna wersją tej jednostki. Tym samym silnik Fiesty generuje więcej koni mechanicznych z jednego litra pojemności niż takie superauta jak Bugatti Veyron czy Ferrari 458 Speciale. Z takim sercem mały Ford będzie w stanie przyspieszać od 0 do 100 km/h w czasie 9 sekund i rozpędzać się do 201 km/h.

Sprawdź ceny Fordów Fiesta w Polsce

Czerwona i Czarna Fiesta otrzymały również sztywniejsze zawieszenie i zupełnie nowe przełożenia 5-biegowoej skrzyni biegów oraz nieco bardziej precyzyjny układ kierowniczy. Fiesty dostępne są w każdym kolorze, pod warunkiem, że jest to Race Red lub Panther Black. W skład wyposażenia wchodzą również czarne, 16-calowe felgi felgi lub dodatkowo płatne "17-tki" w tym samym kolorze. Sportowy charakter mają podkreślić też przestylizowane progi i dodatkowa lotka dachowa oraz odpowiednio kontrastujące z kolorem nadwozia, czerwone lub czarne, obwódki grilla i lusterka. Podobne kolorystycznie zestawienia pojawiły się także wewnątrz na kierownicy i gałce zmiany biegów. Auta powinny znaleźć się w salonach od września.

ZOBACZ TAKŻE:

Ford Fiesta R5 | Test | Jak na Monte Carlo

Ford Fiesta R5 | Test | Jak na Monte Carlo

Więcej o:
Komentarze (11)
Ford Fiesta Black i Red Edition | Mocne kolory
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: wonga

  Oceniono 10 razy 8

  myslę, że 140 konne 2.0 bez turbo mialoby nieco mniej sekund do setki i podobne spalanie

 • 0apud0

  Oceniono 6 razy 6

  Nasze dzieci powiedzą: "Tato, to kiedyś samochody się naprawiało?".

 • zrjn

  Oceniono 2 razy 2

  A czy Panowie na to auto zarobili?
  zrjn.

 • hiszpan25

  Oceniono 2 razy 0

  "Tym samym silnik Fiesty generuje więcej koni mechanicznych z jednego litra pojemności niż takie superauta jak Bugatti Veyron czy Ferrari 458 Speciale" - tyle, ze jest nadal wolna a silnik dobrze jak dotrwa do 150000km. Nie rozumiem sensu pakowania do samochodow silnikow od kosiarki wysilonych niemal jak silnik od F1... raz ze musz byc bardzie awaryjee, dwa ze wcale nie sa bardziej ekonomiczne bo musza dostarczyc tyle samo energii co silnik wiekszy a ta bierze sie ze spalenia paliwa wiec nie moze byc wielkiej roznicy i wreszcie trzy nie sa tak ekologiczne jak sie wmawia bo spalanie podobne a skomplikowanie wieksze, zywotnosc mniejsza wiec koszty ich produkcji w tym materialy i energia wieksze... OK moze emituje troszke mniej CO2 a ile wiecej wyemituja CO2 fabryki do ich producji a potem produkcji czesci do ich naprawy? ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX