Rusza Stacja Mercedes | "Mercedes w parku nam nie przeszkadza"

Jak określić miejsce, które jest kawiarnią, barem i restauracją, a jednocześnie centrum kultury, sportu, dyskusji i rozrywki? 14 czerwca na warszawskim Powiślu otwiera się Stacja Mercedes - wyjątkowe wakacyjne miejsce w mieście napędzane przez Mercedes-Benz

"Projekt Stacja Mercedes powstał rok temu i okazał się wielkim sukcesem" - mówi Magdalena Szuleka-Kisielewska z zespołu projektowego - "W tym roku program zapowiada się jeszcze ciekawiej. Przez trzy miesiące działalności postaramy się dostarczyć to, co latem najlepsze w mieście".

Na otwarcie, w sobotę o godz. 21.00, zespół Czesław Śpiewa zainauguruje artystyczno-koncertowy program Stacji. Tradycyjnie raz w tygodniu, w ramach cyklu Filmowa Mapa Świata, będą wyświetlane filmy prezentowane na festiwalach filmowych na całym świecie, spektakle teatralne wystawi Klub Komediowy Chłodna, spotkania z ciekawymi ludźmi są stałą częścią programu. Nowością będą zajęcia z jogi i pilatesu, kursy tańca oraz dancingi. Dla fanów Formuły 1 gratką będą transmisje na dużym ekranie. Stacja Mercedes jako jedyna w Polsce uzyskała licencje na publiczne odtwarzanie wyścigów. Wielkie kibicowanie rozpocznie się 22 czerwca podczas Grand Prix Austrii.

Współtwórcą programu i operatorem projektu, po raz drugi, jest Grupa Warszawa. - "Po zeszłorocznym sukcesie poprzeczka stoi wysoko, dlatego na ten sezon zaplanowaliśmy nowe działania i rozwiniętą formułę" - opowiada Karol Borkowski, manager Stacji. - "Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest przełamywanie barier, stawiamy więc duży nacisk na otwarte zajęcia sportowe, bezpłatne dla naszych gości. Będzie to m.in. joga i tai chi, skimboard w parku, czy zupełnie nowatorska forma nauki tańca, czyli poranny rave. Nowością będzie również część kulinarna, czyli śródziemnomorska kantyna, w której zjeść można będzie smacznie i zdrowo, a wszystko przygotowywane będzie w otwartej kuchni".

Ciekawostką będzie Breakfest Rave - wspólne celebrowanie śniadania w przestrzeni parku Śmigłego-Rydza w którym zlokalizowana jest Stacja, do którego zaproszeni są nie tylko amatorzy naturalnej i nieprzetworzonej żywności, ale przede wszystkim osoby, którym bliskie są hasła: inspiracja, spotkanie, działanie i współdzielenie.

"Uruchamiając Stację Mercedesem, naszym celem było wyjście do ludzi, zanim ludzie przyjdą do naszych salonów". - O motywach projektu opowiada Niels Kowollik, Prezes Mercedes-Benz Polska. - "Udało nam się coś więcej, weszliśmy w tkankę miasta stając się jej częścią, a nasze starania docenili nie tylko mieszkańcy Warszawy, ale również organizatorzy konkursów". - I dodaje - "Nie bylibyśmy sobą nie stosując nawet tutaj naszego hasła Doskonałość to proces".

Za ten projekt Mercedes były nominowany do European Excellence Award oraz Fajnego Miejsca.

"Kto powiedział, że marka motoryzacyjna musi sprzedawać samochody? A czemu nie kawę, tiramisu, czy Prosseco? Z takiego założenia wyszedł Mercedes, który stworzył miejsce wyjątkowe na mapie Warszawy. Miejsce, do którego się chętnie wraca, które ma klimat, dba o kulturę i w sposób subtelny, nienachalny oczywiście promuje swoje produkty. Ale wszystko to jest tak podane, że nie mamy absolutnie do Mercedesa żalu za to, że na środku kawiarni stoi najnowsza klasa A". - tak nagrodę Osobowość Marketingu Roku w kategorii Thinking outside the box uzasadniała Karolina Janicka, general manager Clear Channel wręczając nagrodę dla zespołu Mercedes-Benz Polska -  "Nieoczekiwanie Mercedes w parku nam nie przeszkadzał".

Warto sprawdzić. Stacja Mercedes mieścić się będzie w Parku Śmigłego-Rydza - Róg Al. 3 Maja i ul. Kruczkowskiego.

ZOBACZ TAKŻE:

Więcej o: