Wideo | Cosworth podkręca GT86 i BRZ-a

Cosworth przygotował zestaw FA20 Stage 1 do tuningu Toyoty GT86 i Subaru BRZ. W zależności od ilości modyfikacji dostępne są trzy poziomy mocy
Sportowa historia Bentleya Sportowa historia Bentleya

Podstawowy zestaw FA20 Stage 1.1 zawiera zoptymalizowany komputer sterujący pracą silnika (ECU), układ wydechowy ze stali nierdzewnej i filtr powietrza o zwiększonym przepływie. To wystarczyło, by moc z 200 KM skoczyła na 220 KM (BHP). Kolejnym krokiem (Stage 1.2) jest zastosowanie środkowej części układu wydechowego wyposażonego w sferyczny rezonator, co zapewnia dodatkowe 5 KM (BHP). Całości dopełnia specjalnie opracowany kolektor wydechowy (Stage 1.3) o masie zredukowanej o 22%, co w połączeniu z poprzednimi zmianami daje ostatecznie moc 230 KM (BHP).

Toyota GT86 - Ogłoszenia

FA20 Stage 1 nie jest bynajmniej ostatnim słowem Coswortha w sprawie modyfikacji silnika "Toyobaru". Według informacji dostępnej na stronie brytyjskiej firmy już niedługo powinny pojawić się dwa kolejne zestawy zwane odpowiednio FA20 Stage 2 i FA20 Stage 3. Wygląda jednak na to, że będą do modyfikacje jedynie dla motorsportu. Na razie wiadomo, że japoński boxer będzie w stanie opuścić bramy zakładów Cosworth w specyfikacjach 325 KM i 380 KM.

 

ZOBACZ TAKŻE:

Historia Fordów ze znaczkiem RS

Historia Fordów ze znaczkiem RS

Więcej o: