Salon Lipsk 2014 | Audi RS5 TDI concept | 25 lat TDI

Audi świętuje w tym roku 25-lecie montowania silników TDI. Dla uczczenia tej wyjątkowej okazji, niemiecki producent przygotował na targi w Lipsku specjalną wersję modelu RS5 z silnikiem Diesla
Audi RS5 TDI concept Audi świętuje w tym roku 25-lecie montowania silników TDI Audi świętuje w tym roku 25-lecie montowania silników TDI. Niemiecki producent przygotował na targi w Lipsku specjalną wersję modelu RS5 z silnikiem Diesla Audi świętuje w tym roku 25-lecie montowania silników TDI. Dla uczczenia tej wyjątkowej okazji, niemiecki producent przygotował na targi w Lipsku specjalną wersję modelu RS5 z silnikiem Diesla. Jak sama nazwa wskazuje, nadwozie tego auta bazuje na modelu RS5, czyli najbardziej sportowej wersji dwudrzwiowego coupe, ale zamiast 4.2-litrowego benzynowego V8, pod maską znalazł się 3-litrowy silnik V6 TDI, który dodatkowo wyposażono w elektryczną sprężarkę, która ma poprawić przebieg krzywej momentu obrotowego i wyeliminować tym samym zjawisko turbo dziury. Taka konstrukcja produkuje tym samym 385 KM i 750 Nm momentu obrotowego i jest połączona z 8-biegową, automatyczną skrzynią biegów, z której napęd trafia oczywiście na wszystkie cztery koła. Dzięki temu Audi RS5 TDI concpet jest w stanie rozpędzić się od 0 do 100 km/h w ciągu 4 sekund i jechać z maksymalną prędkością 280 km/h. Przy tym wszystkim spalanie ma nie przekraczać średnio 5 litrów na 100 km. Dla porównania, zwykły model RS5, który legitymuje się mocą 450 KM i 430 Nm momentu obrotowego przyspiesza do 100 km/h w czasie 4.6 sekundy.
Dziewczyna i samochód: Matylda i Audi RS4 AvantDziewczyna i samochód: Matylda i Audi RS4 Avant

Jak sama nazwa wskazuje, nadwozie tego auta bazuje na modelu RS5, czyli najbardziej sportowej wersji dwudrzwiowego coupe, ale zamiast 4.2-litrowego benzynowego V8, pod maską znalazł się 3-litrowy silnik V6 TDI, który dodatkowo wyposażono w elektryczną sprężarkę, która ma poprawić przebieg krzywej momentu obrotowego i wyeliminować tym samym zjawisko turbo dziury.

Używane Audi RS4 - oferty

Taka konstrukcja produkuje tym samym 385 KM i 750 Nm momentu obrotowego i jest połączona z 8-biegową, automatyczną skrzynią biegów, z której napęd trafia oczywiście na wszystkie cztery koła. Dzięki temu Audi RS5 TDI concpet jest w stanie rozpędzić się od 0 do 100 km/h w ciągu 4 sekund i jechać z maksymalną prędkością 280 km/h. Przy tym wszystkim spalanie ma nie przekraczać średnio 5 litrów na 100 km. Dla porównania, zwykły model RS5, który legitymuje się mocą 450 KM i 430 Nm momentu obrotowego przyspiesza do 100 km/h w czasie 4.6 sekundy.

ZOBACZ TAKŻE:

Historia literek RS w Audi trwa już...

Audi z dopiskiem RS | To już 20 lat

Więcej o:
Komentarze (29)
Salon Lipsk 2014 | Audi RS5 TDI concept | 25 lat TDI
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Ed_One

  Oceniono 27 razy 11

  Świetne silniki TDI i FSI, FSI - awaryjne, żrące olej, głośne. Szczególnie te produkowane połowie ubiegłej dekady TDI-ki to po prostu złomy. Dlatego czasem starsze passaty są droższe niż nowsze.

 • gostek_gostek

  Oceniono 18 razy 8

  TDI to obecnie najgorszy diesel na rynku. TSI to obecnie najgorsze silniki benzynowe. Ratuje je niewielkie spalanie, za cenę ogromnych nakładów za naprawy.

 • ligand17

  Oceniono 16 razy 8

  Czyli prawie to samo, co M50d w BMW, tylko zamiast dodatkowej turbiny jest kompresor. Miejmy nadzieję, że tym razem współpraca kompresora i turbiny będzie lepsza, niż w TSI.

 • niezalany

  Oceniono 15 razy 7

  próżny trud, ratowanie opinii skompromitowanych przez ostatnie kilka lat silników TDI od VW nie ma większego sensu... samochód to zbyt drogi gadżet żeby dać się nabrać dwa razy

 • robur.zabojca.kur

  Oceniono 6 razy 6

  kle kle kle kle kle

 • Gość: riker

  Oceniono 10 razy 6

  no i pali tylko 5l.....a rury pewnie też perfuma leci.

 • Gość: leon

  Oceniono 4 razy 4

  w zdaniach typu "jeśli...., to..." potrzebny jest przecinek... to jest uwaga w kosmos, nie do redakcji oczywiście

 • opyzcinr

  Oceniono 2 razy 2

  Niemiec płakał jak sprzedawał!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX