Wideo | Google - samochód bez kierownicy

Google pokazało prototyp samojeżdżącego samochodu. Pierwsze, co daje się zauważyć, to brak kierownicy. Zobaczcie reakcje ludzi, gdy autem steruje komputer
Top 10 najlepiej sprzedających się samochodów na świecie10 najlepiej sprzedających się samochodów na świecie

Testy samochodów kierujących za nas prowadzone są od lat. Chyba każdy jest w stanie sobie wyobrazić sytuację, gdy wciskamy guzik i oddając się relaksowi pozwalamy autu zawieźć się do celu. Możliwość przejęcia kontroli w każdej chwili daje nam poczucie, że w każdej chwili możemy złapać za kierownicę i sami poprowadzić. A co w sytuacji, gdy samochód nie ma ani kierownicy, ani żadnych pedałów i nie daje pasażerom żadnych możliwości wyboru?

Toyota Prius - Ogłoszenia

Sam samochód jest oczywiście jedynie prototypem mającym pokazać ludziom, jak mają wyglądać samochody przyszłości. Czynnik ludzki będzie ograniczony do minimum, czyli do wskazania celu podróży. Reszta już w rękach komputera sterującego autem. Jak wam się podoba taka wizja?


ZOBACZ TAKŻE:

Czy ufamy autom bez kierowców?

Czy ufamy autom bez kierowców?

Więcej o:
Komentarze (2)
Wideo | Google - samochód bez kierownicy
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Rafał Sinert

    0

    nigdy bym nie zaufal komputerowi, kolumna polaczona z kolami to najlepsze rozwiazanie stosowane od wiekow, a co z tego ze cos nawali i mozemy siegnac? To sa setne sekundy na reakcje, jak nie jestes zajety kierowaniem to nie zdarzysz wykonac ruchu, nawet pomyslec nie zdarzysz.Po za tym w tradycyjnym aucie masz ta przewage ze mozesz podjac decyzje, auto ma wykonywac twoje rozkazy, ktore przemyslales. Po za tym popatrzmy na takie np laptopy, psuja sie na potege, jaraja, wywalaja bledy, jak moge czemus takiemu zaufac?

  • Gość: skręcający

    Oceniono 1 raz -1

    czy ten samochód umie jeździć tylko do przodu?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX