Nowe Lamborghini dla włoskiej policji

Włoska policja to ma szczęście. Lamborghini podarowało tamtejszym stróżom prawa swój najnowszy model Huracan LP 610-4 w wersji Polizia. Piraci drogowi powinni mieć się na baczności
Lamborghini Huracan Już tysiąc zamówień na Lamborghini Huracan

Huracan zastąpi użytkowane do tej pory egzemplarze Gallardo. Nowy model Lamborghini z 610-konnym silnikiem 5.2 V10 może rozpędzić się do 325 km/h. Samochód rozpocznie służbę pod koniec tego roku.

Sprawdź, czy stać cię na Lamborghini

Uroczyste przekazanie nowego radiowozu odbyło się podczas ceremonii w rzymskim "Museo delle Auto Storiche della Polizia di Stato". Wzięli w niej udział prezes Automobili Lamborghini Stephan Winkelmann oraz szef włoskiej policji Alessandro Pansa.

W 2004 roku Lamborghini przekazało policji z Rzymu model Gallardo. Rok później takie samo auto otrzymała policja w Bolonii. Oba pojazdy zastąpiono w 2008 roku egzemplarzami drugiej generacji modelu. Rzymska policja do 2008 roku przejechała pierwszym Gallardo ponad 140 tys. km., a drugim od 2008 do dnia dzisiejszego ponad 110 tys. km. Samochody patrolowały centralne i południowe odcinki autostrad we Włoszech, pełniły również funkcję szybkiego transportu medycznego (poza najnowszym sprzętem do łapania piratów drogowych, na pokładzie zainstalowany jest specjalny system chłodniczy umożliwiający przewiezienie narządów do przeszczepu).

Producent z Sant'Agata Bolognese chwali się, że regularnie serwisowane pojazdy nie uległy przez ten czas żadnej poważnej awarii.

ZOBACZ TAKŻE:

50 lat Lamborghini - kompletna historia firmy

Lamborghini LM 002

 

Najpopularniejsze pozostałe akcesoria motoryzacyjne w Okazje.info - maj 2014
Kamera rejestrator samochodowy

Podłokietnik czarny

Quatros Praska do tłoczków hamulcowych gwint prawy

Quatros Praska do tłoczków hamulcowych

Unitec 91470 KOMPRESOR SAMOCHODOWY POD ZAPALNCZKĘ

Więcej o:
Komentarze (7)
Nowe Lamborghini dla włoskiej policji
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Asia

  Oceniono 53 razy 47

  A nie uważacie, że tytuł artykułu wskazuje, że to polska policja dostała nowy radiowóz, a kiedy się klika na artykuł wychodzi, że to chodzi o Italię. Jesteście beznadziejni!

 • Gość: pole

  Oceniono 20 razy 18

  U nas pewnie Lambo służyłoby pewnie jako prywatny wóz komendanta głównego, albo syna komendanta

 • Karol Sierocki

  Oceniono 12 razy 10

  Bardzo zainteresowało mnie iż w tym aucie jest system do przewozu organów pobranych do przeszczepu. Sam raz wiozłem w radiowozie organy min. nerki gdyż karetka nie nadawała sie do jazdy w trudnych warunkach / 125p/ rok 1993, burza, itp. Dlatego bardzo cieszę się że w Italii myśli się o takich sysemach. Pozdrawiam.

 • californian-legit

  Oceniono 23 razy 7

  Przydaloby sie polskiej policji zeby mogla wylapac wszystkich cwokow robiacych sobie z drog polskich tory wyscigowe

 • Gość: :/

  Oceniono 12 razy 4

  Ech, Italia to jednak nie to co u nas, zaraz mogą pojawić się komentarze o korupcji, ustawionych przetargach.. a tam, to normalne: prezes prywatnej firmy i komisarz policji podają sobie ręce, przekazują w prezencie super-samochód, kamery, telewizja, o i zegarek jest, złoty, i wszyscy zadowoleni są... nikt nie narzeka. Tam policja zajmuje się, konkretnie, PR, marketingiem, promocją krajowych produktów... i przynosi zyski państwu w postaci podatków, ze sprzedanych bolidów Lamborghini. Nie to co u nas. Ech.

 • Gość: Corleone

  Oceniono 5 razy 1

  No no, ładny prezent. Ciekawe co ma na sumieniu prezes Lamborghini.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX