Trzymilionowy silnik 1.2 HTP Skody

Trzycylindrowy silnik serii 1.2 HTP (EA 111) to czeski produkt, który od 2001 roku schodzi z taśm produkcyjnych zakładu w Mladá Boleslav. Niedawno Skoda wyprodukowała trzymilionowy silnik tej serii
Trzymilionowy silnik 1.2 HTP Skody Trzycylindrowy motor zakłady w Mlada Boleslav produkują od 2001 roku Niedawno Skoda wyprodukowała trzymilionowy silnik 1.2 HTP (EA 111), wykonywany przez zakłady w Mlada Boleslav od 2001 roku Trzycylindrowy silnik serii 1.2 HTP (EA 111) to czeski produkt, który od 2001 roku schodzi z taśm produkcyjnych zakładu w Mlada Boleslav. Niedawno Skoda wyprodukowała trzymilionowy silnik tej serii. Trzycylindrowy motor napędza modele Fabia, Roomster i Rapid. Oznaczenie HTP to skrót od "High Torque Performance" - wskazuje na duży moment obrotowy dostępny już od małej prędkości obrotowej, co przekłada się zarówno na małe zużycie paliwa, jak dobrą dynamikę tej lekkiej jednostki. Oprócz silników, Skoda wytwarza też skrzynie biegów. Automatyczna dwusprzęgłowa przekładnia DQ 200 produkowana jest w miejscowości Vrchlab~. Manualne skrzynie biegów MQ 200 i MQ/SQ 100 budowane są natomiast od połowy 2011 roku w Mlada Boleslav. W marcu bieżącego roku wyprodukowano półmilionowy egzemplarz tej skrzyni biegów. Skoda planuje w najbliższych latach wykorzystać swoją cenną wiedzę i bardzo duże doświadczenie w zakresie jednostek napędowych i skrzyń biegów do intensywnego rozwoju. Czeski producent wybudował w tym celu nowe Centrum Układów Napędowych w Centrum Technologicznym Skody Eesana w Mladá Boleslav. Ze wsparciem Grupy Volkswagen w jego budowę zainwestowano 34 miliony euro. To obecnie największa inwestycja tego typu realizowana w całym przemyśle Czech. Duże znaczenie dla innowacyjnego procesu produkcji silników i skrzyń biegów Skody mają fabryczne odlewnie i kuźnie. Kilka tygodni temu świętowały one jubileusz pięćdziesięciolecia. Ta część fabryki - założona w 1963 roku - powstała niedługo przed wprowadzeniem do produkcji słynnej Skody 1000 MB. Obecnie to jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie tego typu kompleksów na świecie, wyróżniony tytułem "Centre of Excellence" wskazującym na najlepsze i najbardziej wyspecjalizowane zakłady całej Grupy Volkswagena.

Trzycylindrowy motor napędza modele Fabia, Roomster i Rapid. Oznaczenie HTP to skrót od "High Torque Performance" - wskazuje na duży moment obrotowy dostępny już od małej prędkości obrotowej, co przekłada się zarówno na małe zużycie paliwa, jak dobrą dynamikę tej lekkiej jednostki.

Skoda 1000 MB | Ma już 50 latSkoda 1000 MB | Ma już 50 lat

Oprócz silników, Skoda wytwarza też skrzynie biegów. Automatyczna dwusprzęgłowa przekładnia DQ 200 produkowana jest w miejscowości Vrchlab~. Manualne skrzynie biegów MQ 200 i MQ/SQ 100 budowane są natomiast od połowy 2011 roku w Mladá Boleslav. W marcu bieżącego roku wyprodukowano półmilionowy egzemplarz tej skrzyni biegów.

Skoda planuje w najbliższych latach wykorzystać swoją cenną wiedzę i bardzo duże doświadczenie w zakresie jednostek napędowych i skrzyń biegów do intensywnego rozwoju. Czeski producent wybudował w tym celu nowe Centrum Układów Napędowych w Centrum Technologicznym Skody Eesana w Mladá Boleslav. Ze wsparciem Grupy Volkswagen w jego budowę zainwestowano 34 miliony euro. To obecnie największa inwestycja tego typu realizowana w całym przemyśle Czech.

Skoda Fabia | Sprzedasz ją bez problemu - ogłoszenia

Duże znaczenie dla innowacyjnego procesu produkcji silników i skrzyń biegów Skody mają fabryczne odlewnie i kuźnie. Kilka tygodni temu świętowały one jubileusz pięćdziesięciolecia. Ta część fabryki - założona w 1963 roku - powstała niedługo przed wprowadzeniem do produkcji słynnej Skody 1000 MB. Obecnie to jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie tego typu kompleksów na świecie, wyróżniony tytułem "Centre of Excellence" wskazującym na najlepsze i najbardziej wyspecjalizowane zakłady całej Grupy Volkswagena.

ZOBACZ TAKŻE:

Awaryjne silniki | Uważaj przy zakupie tych aut

Awaryjne silniki | Uważaj przy zakupie tych aut [AKTUALIZACJA]

 

Najpopularniejsze oleje silnikowe w Okazje.info - maj 2014
Total Quartz 9000 Energy 5W40 5L
  • Rodzaj: Syntetyczny
  • Lepkość: 5W40
  • Pojemność: 5 L
43 opinie
ELF Excellium LDX 5W40 4L
  • Rodzaj: Syntetyczny
  • Lepkość: 5W40
  • Pojemność: 4 L
3 opinie