Wiata ładująca BMW i.

BMW DesignworksUSA zaprezentowało nowe ekologiczne rozwiązanie dedykowane właścicielom BMW i3 oraz i8
BMW zapowiada rewolucję w ładowaniuBMW zapowiada rewolucję w ładowaniu

Amerykańska spółka należąca do grupy BMW nazwała swoje ostatnie dzieło "i solar concept".  Jest to nowoczesna i ekologiczna wiata, którą zbudowano z bambusowego drewna i karbonowych elementów. Jej dach tworzą szklane moduły baterii słonecznych, które generują prąd. Zmagazynowana w BMW iWallbox Pro energia ma oczywiście służyć ładowaniu stojącego pod wiatą BMW i3 bądź i8. W przypadku zachmurzonego nieba auto może ładować się przez iWallbox za pomocą prądu pobranego z sieci elektrycznej. W takim przypadku system sam podejmie decyzję, z którego źródła w danym momencie pobrać prąd do ładowania naszego BMW.

Używane modele BMW

Według dyrektora projektu i solar concept Toma Allemanna, "Z koncepcyjną wizją stacji ładowania samochodów energią słoneczną zdecydowaliśmy się na całościowe podejście do tematu przyszłości motoryzacji, w której nie tylko zrównoważona jest produkcja i sam samochód, ale także energia służą do jego poruszania. Jest to kompletnie nowa generacja portu ładującego, która pozwala powstawać energii w prosty i transparentny sposób.

ZOBACZ TAKŻE:

Zostań działkowcem z BMW

Zostań działkowcem z BMW

Więcej o:
Komentarze (6)
Wiata ładująca BMW i.
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: pulpet mielony

  Oceniono 12 razy 8

  dedykować to można wiersz, rozwiązanie może być np. przeznaczone dla... - nie powtarzajcie błędnych tłumaczeń z innych języków, szanowna redakcjo... ach no i "nowa generacja portu ładującego, która pozwala powstawać energii..." - brawo dla google translator ;)

 • Gość: Linda

  Oceniono 8 razy 6

  Cena: Milion Dolarów :D

 • Gość: bef strogonow

  Oceniono 6 razy 2

  dedykować to można wiersz, rozwiązanie może być np. przeznaczone dla... - nie powtarzajcie błędnych tłumaczeń z innych języków, szanowna redakcjo

 • flat_hu

  Oceniono 1 raz 1

  Tak a' propos - temat ładowania samochodów elektrycznych jest na topie i jednym z podejść jest silne pole elektromagnetyczne generowane na miejscach parkingowych/załadunkowych czy ew. zakorkowanych skrzyżowaniach. Przykład (samochodów ciężarowych z zabudowanymi chłodniami): moto-biznes.pl/pl/technologie/testowanie/69-denso-testuje-bezprzewodowe-systemy-ładowania.html

  --
  moto-biznes.pl - portal poświęcony testowaniu i projektowanie zaawansowanych komponentów samochodowych

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX