Limuzyny dla władz Rosji od Porsche

Porsche otrzymało zlecenie przygotowania projektu samochodów dla władz Rosji. Samochody mają być produkowane m.in. przez ZIŁ-a i UAZ-a
Limuzyny dla władz Rosji od Porsche Porsche otrzymało zlecenie przygotowania projektu samochodów dla władz Rosji Porsche otrzymało zlecenie przygotowania projektu samochodów dla władz Rosji. Samochody mają być produkowane m.in. przez ZIŁ-a i UAZ-a Rosyjski Minister Przemysłu Denis Manturow ogłosił wstępne plany projektu "Orszak". Przewiduje on stworzenie serii samochodów, z których będą mogli korzystać przedstawiciele władz Rosji. Zlecenie opracowania konstrukcji otrzymało Porsche Engineering. To nie pierwszy przypadek, gdy Moskwa zwraca się z prośbą do firmy z Zuffenhausen. Pod koniec lat 60. Porsche przekonstruowało silniki Fiata (pięć podpór wału głównego zamiast trzech) na potrzeby produkcji samochodów VAZ 2101 (Łada 1200 i 1300). Tym razem Porsche ma zadanie przygotowania trzech modeli: limuzyny, SUV-a i minivana, których produkcja będzie odbywać się w rosyjskich fabrykach. W projekcie uczestniczą ZIŁ, GAZ i Kamaz, co prawdopodobnie oznacza "przydzielenie" poszczególnych modeli konkretnym firmom. Rozpoczęcie produkcji planowane jest na rok 2017. Cały projekt (projektowanie i wdrożenie do produkcji) ma kosztować prawie 500 mln euro.

Rosyjski Minister Przemysłu Denis Manturow ogłosił wstępne plany projektu "Orszak". Przewiduje on stworzenie serii samochodów, z których będą mogli korzystać przedstawiciele władz Rosji. Zlecenie opracowania konstrukcji otrzymało Porsche Engineering.

To nie pierwszy przypadek, gdy Moskwa zwraca się z prośbą do firmy z Zuffenhausen. Pod koniec lat 60. Porsche przekonstruowało silniki Fiata (pięć podpór wału głównego zamiast trzech) na potrzeby produkcji samochodów VAZ 2101 (Łada 1200 i 1300).

Tym razem Porsche ma zadanie przygotowania trzech modeli: limuzyny, SUV-a i minivana, których produkcja będzie odbywać się w rosyjskich fabrykach. W projekcie uczestniczą ZIŁ, GAZ i Kamaz, co prawdopodobnie oznacza "przydzielenie" poszczególnych modeli konkretnym firmom. Rozpoczęcie produkcji planowane jest na rok 2017. Cały projekt (projektowanie i wdrożenie do produkcji) ma kosztować prawie 500 mln euro.


ZOBACZ TAKŻE:

Czym jeżdżą podwładni Putina? Bestsellery z rosyjskiego rynku

Czym jeździ się w Rosji? Top 25 bestsellerów z rosyjskiego rynku

Więcej o:
Komentarze (58)
Limuzyny dla władz Rosji od Porsche
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • nanabun

  Oceniono 147 razy 141

  Nie piszcie takich rzeczy, bo zarząd ZUS-u też będzie takie autka chciał.

 • Gość: FORD

  Oceniono 61 razy 53

  Zdaje się, ta sama firma w osobie Ferdynanda F. projektowała też jakieś autka na zlecenie Adolfa- najpierw był ludowy ( volks-), później bojowy ( kubel-) ale zawsze -wagen!

 • kloss8

  Oceniono 29 razy 17

  Może mu przewodów hamulcowych nie dokręcą, lub coś w tym rodzaju.

 • banan125

  Oceniono 18 razy 10

  put-INEK musi sobie przedłużyc i POGRUBIĆ !!!

 • foryou22

  Oceniono 12 razy 8

  Putin ma 62 lata nie ma już nic do stracenia dlatego jest bardzo niebezpieczny jak Hitler ktory pisał że jesat po 50 tce w szytowej formie umysłowej wiec kiedy realizować ambicje jak nie teraz .

 • pijak.i.zlodziej

  Oceniono 11 razy 5

  No No! a my będziemy "młotkiem zachodu". Jak już poszczekamy jak nam Jankesi, Niemcy, Brytyjczycy i Francuzi każą, to oni dogadają się na interesy z nimi a my zostaniemy z "Dumą" jak to ładnie "pokazaliśmy pazur".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX