Volkswagen uruchomił w Polsce produkcję nowego silnika

Volkswagen znowu inwestuje w Polsce. Oficjalnie rozpoczęła się produkcja silników diesla w Polkowicach. Miejsc pracy będzie jeszcze więcej. Otwarta zastała hala obróbki bloków silnika

Omijaj je szerokim łukiem | Nieudane silniki

Chodzi o nowoczesne silniki diesla MDB. Volkswagena w zakładzie w Polkowicach rozpoczął ich produkcję jeszcze w 2013 roku. Teraz rozpoczęła się tzw. produkcja oficjalna, która ma ruszyć pełną parą. Celem jest zwiększenie wydajności fabryki z 700 tys. do miliona silników rocznie. Na tym jednak nie koniec. W tym roku uruchomiono nowe linie obróbki głowic i obróbki bloków silnika. Końcowym etapem całego projektu będzie otwarcie kolejnych linii obróbki i montażu. Dla Polkowic oznacza to tylko jedno - więcej miejsc pracy.

"Uruchomienie produkcji innowacyjnego silnika MDB jest ważnym krokiem dla zapewnienia przyszłości polkowickiej fabryki. Projektem tym rozszerzamy naszą paletę produktów oraz zwiększamy nasze zdolności produkcyjne" - powiedział Christian Bleiel, prezes zarządu Volkswagen Motor Polska.

"Volkswagen Motor Polska jest znaczącym pracodawcą w regionie Dolnego Śląska. Ta inwestycja oznacza utrzymanie ponad tysiąca istniejących miejsc pracy oraz stworzenie 150 nowych." - powiedział Janusz Piechociński, wicepremier i minister gospodarki.

Używane Volkswageny - sprawdź najnowsze ogłoszenia

Silnik MDB stanowi istotną część strategii Volkswagena. Jednostki napędowe z Polkowic, wytwarzane wyłącznie na zamówienie i potrzeby koncernu Volkswagen, trafiają do nowoczesnych montowni pojazdów w Polsce - Volkswagen Poznań oraz na świecie, m. in. do Niemiec, Czech, Portugalii, Hiszpanii, Indii, Meksyku, USA  i RPA. Silnik MDB jest najnowocześniejszym dieslem produkowanym przez koncern Volkswagena i jest częścią strategii budowy pojazdów modułowych. Dzięki temu Niemcy mogą produkować więcej za mniej. Te same elementy wykorzystywane są niemal w całej palecie modeli Volkswagena.

ZOBACZ TAKŻE:

Volkswagen Crafter z Polski

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.