Porsche Cayenne Coupe | X6 już może się bać?

Porsche nie zwalnia tempa. Dopiero co na rynku pojawiły się Macan, nowy miejski SUV, a w Zuffenhausen już pracują nad obecnością marki w kolejnym segmencie
Porsche Cayenne Coupe X6 już może się bać? Porsche projektuje podobno rywala BMW X6 i Mercedesa MLC, czyli dużego SUV-a o sportowym wyglądzie. Cayenne pojawi się na ulicach w 2018 roku Porsche nie zwalnia tempa. Dopiero co na rynku pojawiły się Macan, nowy miejski SUV, a w Zuffenhausen już pracują nad obecnością marki w kolejnym segmencie. Porsche projektuje podobno rywala BMW X6 i Mercedesa MLC, czyli dużego SUV-a o sportowym wyglądzie. Jeżeli informacje te się potwierdzą to "spłaszczone" Cayenne pojawi się na ulicach w 2018 roku. Wprowadzenie tego typu nadwozia do palety niemieckiego producenta byłoby bardzo logicznym ruchem. Cayenne, którego produkowana jest obecnie druga generacja, sprzedaje się bardzo dobrze. BMW pracuje już nad następcą X6, Mercedes właśnie zaprezentował koncept MLC, a o produkcji podobnego auta mówi się również przy okazji marki Lamborghini. Potencjał rynkowy jest więc ogromny. Nowy SUV Porsche miałby bazować na trzeciej generacji Cayenne i podobno zawierać elementy stylistyczne znane z modelu 918 Spyder. Mimo tego, że ciężko jest to sobie wyobrazić to na pewno nie jest to niemożliwe. Charakterystycznym elementem byłaby zapewne mocno opadająca linia dachu oraz przesunięty w dół środek ciężkości, dzięki któremu "Cayenne Coupe" zapewniałby bardziej sportowe odczucia z jazdy Cena takiego modelu byłaby na pewno wyższa od zwykłego Cayenne o około 15%. Pod maską mogłyby znaleźć się silniki z wersji GTS, Turbo i Turbo S. Mocna jednostka wysokoprężna zapewne byłaby mile widziana przez klientów. Czy ostatnie doniesienia okażą się prawdą? O tym dowiemy się, gdy na ulicach lub torze pojawi się zamaskowane auto przypominająca Cayenne z nieco ściętą linią dachu.
Wideo | Porsche 911 Targa | Powrót po latach Wideo | Porsche 911 Targa | Powrót po latach

Porsche projektuje podobno rywala BMW X6 i Mercedesa MLC, czyli dużego SUV-a o sportowym wyglądzie. Jeżeli informacje te się potwierdzą to "spłaszczone" Cayenne pojawi się na ulicach w 2018 roku. Wprowadzenie tego typu nadwozia do palety niemieckiego producenta byłoby bardzo logicznym ruchem. Cayenne, którego produkowana jest obecnie druga generacja, sprzedaje się bardzo dobrze. BMW pracuje już nad następcą X6, Mercedes właśnie zaprezentował koncept MLC, a o produkcji podobnego auta mówi się również przy okazji marki Lamborghini. Potencjał rynkowy jest więc ogromny.

Nowy SUV Porsche miałby bazować na trzeciej generacji Cayenne i podobno zawierać elementy stylistyczne znane z modelu 918 Spyder. Mimo tego, że ciężko jest to sobie wyobrazić to na pewno nie jest to niemożliwe. Charakterystycznym elementem byłaby zapewne mocno opadająca linia dachu oraz przesunięty w dół środek ciężkości, dzięki któremu "Cayenne Coupe" zapewniałby bardziej sportowe odczucia z jazdy

Sprawdź polskie ceny Porsche Cayenne

Cena takiego modelu byłaby na pewno wyższa od zwykłego Cayenne o około 15%. Pod maską mogłyby znaleźć się silniki z wersji GTS, Turbo i Turbo S. Mocna jednostka wysokoprężna zapewne byłaby mile widziana przez klientów. Czy ostatnie doniesienia okażą się prawdą? O tym dowiemy się, gdy na ulicach lub torze pojawi się zamaskowane auto przypominająca Cayenne z nieco ściętą linią dachu.

ZOBACZ TAKŻE:

Porsche 921 | Wizja powrotu następcy 928

Porsche 921 | Wizja powrotu następcy 928

 

Najpopularniejsze cb radio w Okazje.info - maj 2014
Zdjęcie President Teddy ASC
President Teddy ASC
  • Modulacja: AM, FM
  • Regulacja czułości
3 opinie
Zdjęcie ALAN-199A AM
ALAN-199A AM
  • Modulacja: AM
6 opinii
Zdjęcie Midland Alan 109
Midland Alan 109
  • Modulacja: AM
  • Regulacja czułości
5 opinii