Lakier Nissana odporny na brud

Kto z nas nie chciałby jeździć zawsze czystym samochodem? Niestety drogi są brudne, pogoda zmienna, a na częstą pielęgnację niewiele osób ma czas i pieniądze. W niedalekiej przyszłości prawdopodobnie nie będzie trzeba tak często myć aut
Lakier Nissana odporny na brud Kto z nas nie chciałby jeździć zawsze czystym samochodem? Nissan pracuje nad lakierem superhydrofobowym i oleofobowym, który odpycha wodę i burd, a także zapobiega przyleganiu tłuszczu do powierzchni auta W niedalekiej przyszłości prawdopodobnie nie będzie trzeba tak często myć aut. Jak to możliwe? Wszystko za sprawą niebrudzącego się lakieru. Nad takim rozwiązaniem pracuje właśnie Nissan. Japoński producent zdecydował pochwalić się swoim pomysłem, prezentując Note'a z nadwoziem w połowie pokrytym standardowym lakierem, a w połowie lakierem wykorzystującym innowacyjną technologię. Zdecydowaną różnicę widać już na pierwszy rzut oka. Lakier superhydrofobowy i oleofobowy odpycha wodę i brud, do powierzchni nie przylega też tłuszcz. Nissan jest pierwszym producentem pojazdów, który zastosował technologię Ultra-Ever Dry w powłoce lakierniczej nadwozia. Ochronna warstwa powietrza między lakierem a otoczeniem skutecznie powstrzymuje wodę z kałuż i drogi przed pozostawianiem brudnych śladów na nadwoziu. Obecnie nie ma planów stosowania tej technologii jako fabrycznej opcji dostępnej w modelu, ale Nissan rozważa jej wykorzystanie w przyszłości. Nie jest to pierwsza "samoczyszcząca" technologia zastosowana w Nissanie Note. Samochód jest już wyposażony w kamerę cofania z funkcją mycia i suszenia. Obiektyw kamery jest automatycznie przemywany wodą i suszony sprężonym powietrzem, aby zagwarantować prawidłowe działanie czujników decydujących o bezpieczeństwie w każdych warunkach.
Nissan Note - Pierwsza jazda Nissan Note - test | Pierwsza jazda

Jak to możliwe? Wszystko za sprawą niebrudzącego się lakieru. Nad takim rozwiązaniem pracuje właśnie Nissan. Japoński producent zdecydował pochwalić się swoim pomysłem, prezentując Note'a z nadwoziem w połowie pokrytym standardowym lakierem, a w połowie lakierem wykorzystującym innowacyjną technologię. Zdecydowaną różnicę widać już na pierwszy rzut oka.

Nowy Nissan? Sprawdź oferty specjalne

Lakier superhydrofobowy i oleofobowy odpycha wodę i brud, do powierzchni nie przylega też tłuszcz. Nissan jest pierwszym producentem pojazdów, który zastosował technologię Ultra-Ever Dry w powłoce lakierniczej nadwozia. Ochronna warstwa powietrza między lakierem a otoczeniem skutecznie powstrzymuje wodę z kałuż i drogi przed pozostawianiem brudnych śladów na nadwoziu. Obecnie nie ma planów stosowania tej technologii jako fabrycznej opcji dostępnej w modelu, ale Nissan rozważa jej wykorzystanie w przyszłości.

Nie jest to pierwsza "samoczyszcząca" technologia zastosowana w Nissanie Note. Samochód jest już wyposażony w kamerę cofania z funkcją mycia i suszenia. Obiektyw kamery jest automatycznie przemywany wodą i suszony sprężonym powietrzem, aby zagwarantować prawidłowe działanie czujników decydujących o bezpieczeństwie w każdych warunkach.

 

ZOBACZ TAKŻE:

Nissan Juke po zmianach

2014 Nissan Juke - Geneva Motor Show

 

Zdjęcie SONAX PREMIUM CLASS Regeneracja lakieru Zdjęcie NIGRIN NABŁYSZCZACZ DO LAKIERU EVOTEC 750ml Zdjęcie K2 MOTOFIX - Mleczko do nabłyszczania lakieru 200 ml
SONAX PREMIUM CLASS Regeneracja lakieru NIGRIN NABŁYSZCZACZ DO LAKIERU K2 MOTOFIX - Mleczko do nabłyszczania lakieru
Sprawdź ceny > Sprawdź ceny > Sprawdź ceny >
zobacz inne Środki konserwujące w
Więcej o:
Komentarze (20)
Lakier Nissana odporny na brud
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: kopi

  Oceniono 124 razy 114

  W sklepie tv Mango już można nabyć ten lakier.Gdy kupisz teraz,dostaniesz dodatkowo spray do czyszczenia gałki zmiany biegów oraz pokrowiec na lewarek.

 • Gość: [..]

  Oceniono 58 razy 54

  A teraz to muszę myć?!

 • xiv

  Oceniono 49 razy 41

  "Obecnie nie ma planów stosowania tej technologii jako fabrycznej opcji dostępnej w modelu, "

  Niech zgadnę, bo opcja kosztowałaby tyle ile cztery samochody w wersji podstawowej?

 • sebastianz1

  Oceniono 25 razy 9

  Akurat Nissan ma tu g.. do chwalenia się. Po prostu wysmarowali samochód płynem UltraEverDry i zgrywają cfaniaków. Każdy może zrobić to samo na swoim samochodzie. Polecam obejrzeń na YT filmy po wpisaniu Ultra Ever Dry.

 • cezar85

  Oceniono 15 razy 7

  motyle się nie chwalą

  a co najmniej od wczoraj bazują na podobnej technologi

 • arius9

  Oceniono 4 razy 4

  No to zdecydujcie sie qwa, opracowal, czy pracuje nad tym...

 • xrnzaaas200

  Oceniono 13 razy 3

  Będziesz za to płacił fortunę jak ci miły sąsiadz przejedzie gwoździem po karoserii. :)

 • pit.w

  Oceniono 6 razy 2

  Stary odgżewany kotlet i kolejny idiotyczny tytuł "już nigdy...". Gdzie jesteś gazeto i dokąd zmierzasz ? !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX