Salon Nowy Jork 2014 | Dodge Charger - nowe spojrzenie

Dodge Charger zmienił wygląd. Chociaż przykład powinien iść z góry, to jednak po zmianach widać wyraźne podobieństwo do mniejszego Darta
Dodge Charger - nowe spojrzenie Dodge Charger zmienił wygląd Dodge Charger zmienił wygląd. Chociaż przykład powinien iść z góry, to jednak po zmianach widać wyraźne podobieństwo do mniejszego Darta Chociaż przykład powinien iść z góry, to jednak po zmianach widać wyraźne podobieństwo do mniejszego Darta. Nie wiemy, co było powodem upodobnienia większego tylnonapędowego Chargera do kompaktowego Darta, ale fakt jest faktem. Tylny pas jest niemal identyczny, różnice są niewielkie i obydwa modele będzie łatwo pomylić, mimo sporej różnicy w wymiarach. Z przodu jest nieco łatwiej, gdyż groźne spojrzenie Chargera nieco złagodzono, ale nie na tyle, by umożliwić pomyłkę. Charger jest najlepszym przykładem, że są jeszcze samochody na świecie, które nie słyszały nic o żadnym downsizingu, albo mają ten trend w głębokim poważaniu. Podstawowy silnik to V6 3.6 Pentastar (292 KM) współpracujący z ośmiobiegowym automatem. Lepszym wyborem będzie V8 5.7 HEMI oferujący 370 KM. Jeśli obawiamy się wysokiego spalania, pocieszający okaże się system dezaktywacji cylindrów, dzięki czemu podczas równomiernej jazdy po autostradzie auto zadowala się 9,4 l na 100 km. Lifting nadwozia był okazją do zmian technologicznych. Dodano kilka systemów bezpieczeństwa, w tym unikania kolizji, utrzymania pasa ruchu czy adaptacyjny tempomat. Poprawiono też system Infotainment, oferujący teraz nawigację 3D i dostęp do internetu z możliwością "przekształcenia" auta w hotspot.
Dodge Charger 2011Zobacz jak wyglądał Charger przed zmianami

Nie wiemy, co było powodem upodobnienia większego tylnonapędowego Chargera do kompaktowego Darta, ale fakt jest faktem. Tylny pas jest niemal identyczny, różnice są niewielkie i obydwa modele będzie łatwo pomylić, mimo sporej różnicy w wymiarach. Z przodu jest nieco łatwiej, gdyż groźne spojrzenie Chargera nieco złagodzono, ale nie na tyle, by umożliwić pomyłkę.

Charger jest najlepszym przykładem, że są jeszcze samochody na świecie które nie słyszały nic o żadnym downsizingu, albo mają ten trend w głębokim poważaniu. Podstawowy silnik to V6 3.6 Pentastar (292 KM) współpracujący z ośmiobiegowym automatem. Lepszym wyborem będzie V8 5.7 HEMI oferujący 370 KM. Jeśli obawiamy się wysokiego spalania, pocieszający okaże się system dezaktywacji cylindrów, dzięki czemu podczas równomiernej jazdy po autostradzie auto zadowala się 9,4 l na 100 km.

Lifting nadwozia był okazją do zmian technologicznych. Dodano kilka systemów bezpieczeństwa, w tym unikania kolizji, utrzymania pasa ruchu, czy adaptacyjny tempomat. Poprawiono też system Infotainment, oferujący teraz nawigację 3D i dostęp do Internetu z możliwością "przekształcenia" auta w hotspot.


ZOBACZ TAKŻE:

Jeep Cherokee | Pierwsza jazda | Dla wszystkich

Więcej o:
Komentarze (4)
Salon Nowy Jork 2014 | Dodge Charger - nowe spojrzenie
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: gosc

  Oceniono 7 razy 7

  V8 5.7 HEMI - ehh, szkoda że nie uświadczymy tego cuda po normalnych cenach (jeśli w ogóle...) w Europie...

  --
  moto-biznes.pl - testowanie, projektowanie, bezpieczeństwo

 • remo29

  Oceniono 4 razy 4

  Oj brakuje tego muskularnego przetłoczenia nad tylnymi kołami...
  --
  parada karzełków

 • sonix24

  Oceniono 2 razy 2

  Zjawiskowy!

 • Gość: Alfa Fan

  Oceniono 17 razy -7

  Odnosze wrazenie ze powoli modele z grupy Chrysler Fiat traca pazur. Nowy Jeep Cherokee wygladem przypomina Pontiaca Aztec

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX