SRT Viper | Produkcja wstrzymana

"Fiatowski" Viper nie zdobył uznania klientów. Chrysler wstrzymał produkcję ze względu na wyjątkowo niskie zainteresowanie jadowitym modelem
SRT Viper: produkcja wstrzymana "Fiatowski" Viper nie zdobył uznania klientów "Fiatowski" Viper nie zdobył uznania klientów. Chrysler wstrzymał produkcję ze względu na wyjątkowo niskie zainteresowanie jadowitym modelem Chrysler wstrzymał produkcję Vipera ze względu na wyjątkowo niskie zainteresowanie jadowitym modelem. Plany dla nowego Vipera, trzeciej już generacji, były bardzo ambitne. Chrysler chciał sprzedawać 2 tys. sztuk rocznie. Popyt okazał się jednak znacznie niższy i na placach zalega już 756 sztuk topowego modelu SRT. W styczniu i lutym tego roku SRT Viper znalazł jedynie 91 chętnych. W związku ze sporymi zapasami firma podjęła więc decyzję o wstrzymaniu produkcji. Przez co najmniej dwa miesiące bramy fabryki będą zamknięte. Powodem nikłego zainteresowania może być cena. Za najtańszą wersję trzeba zapłacić 102 485 dolarów. Za te pieniądze w USA można kupić jedną z droższych wersji Corvette (53-67 tys. dolarów) i jeszcze zostanie na sportowego sedana segmentu premium.

Plany dla nowego Vipera, trzeciej już generacji, były bardzo ambitne. Chrysler chciał sprzedawać 2 tys. sztuk rocznie. Popyt okazał się jednak znacznie niższy i na placach zalega już 756 sztuk topowego modelu SRT.

W styczniu i lutym tego roku SRT Viper znalazł jedynie 91 chętnych. W związku ze sporymi zapasami firma podjęła więc decyzję o wstrzymaniu produkcji. Przez co najmniej dwa miesiące bramy fabryki będą zamknięte.

Powodem nikłego zainteresowania może być cena. Za najtańszą wersję trzeba zapłacić 102 485 dolarów. Za te pieniądze w USA można kupić jedną z droższych wersji Corvette (53-67 tys. dolarów) i jeszcze zostanie na sportowego sedana segmentu premium.

ZOBACZ TAKŻE:

SRT Viper - wielka galeria

SRT Viper - wielka galeria

Więcej o:
Komentarze (7)
SRT Viper | Produkcja wstrzymana
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: JacekPlacek

  Oceniono 27 razy 15

  Panu Lewandowskiemu coś się pozajączkowało. ten Viper nie ma nic wspólnego z Fiatem. Opracowany został przez konstruktorów z USA, nie bazuje na włoskich silnikach czy też płycie podłogowej tak jak np. nowy Doge Dart i co najważniejsze, powstał zanim Fiat wykupił Chryslera. Tak więc artykuł do poprawki.

 • paseo

  0

  dwa ciasne fotele dla malutkich ludzikow; takich w USA jest niewielu.

 • luzuj

  Oceniono 38 razy -4

  Nie wiedziałem, że tyle może matchbox kosztować. Jakby dzieciaki w podstawówce miały kasę to sukces murowany.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX