Rosjanie największym udziałowcem Pirelli

Znany włoski producent opon będzie mieć nowego poważnego akcjonariusza. 50 proc. udziałów w spółce, która ma 26,19 proc. udziałów w Pirelli & C. S.p.A. obejmie Rosnieft

Rosyjski państwowy koncern naftowy osiągnął porozumienie z międzynarodowym konsorcjum złożonym z dwóch największych włoskich banków Unicredit Bank i Intesa Banking Group oraz Funduszu Clessidra. W ten sposób Rosnieft nabędzie 13 proc. akcji Pirelli i stanie się największym pojedynczym akcjonariuszem spółki.

Realizacja porozumienia wzmocni relacje biznesowe pomiędzy Rosnieftem a Pirelli. W lutym poinformowano, że Pirelli planuje rozpoczęcie produkcji opon w Armenii. Inwestycję wesprze finansowo właśnie rosyjski kapitał.

Kup swoje wymarzone auto używane

Informacje o przejęciu kupnie udziałów w Pirelli przez Rosnieft zbiegły się w czasie z kupnem przez rosyjskich inwestorów spółki wydobywczej RWE DEA, która ma cztery koncesje na poszukiwanie i wydobycie ropy i gazu ziemnego w Polsce.

Obie transakcje mają dodatkowe podteksty w chwili, gdy na Ukrainie toczy się konflikt pomiędzy Ukrainą a Rosją, a Unia Europejska ustala sankcje dla Rosji. Jak widać, polityka a biznes to dwie różne rzeczy.

ZOBACZ TAKŻE:

50 lat kalendarza Pirelli

Rok 2014

Zdjęcie Barum BRAVURIS Zdjęcie Goodyear Excellence Zdjęcie Hankook Kinergy eco
Barum BRAVURIS Goodyear Excellence Hankook Kinergy eco
Porównaj ceny > Porównaj ceny > Porównaj ceny >
Indeksy
Prędkość V - do 240 km/h V - do 240 km/h V - do 240 km/h
Nośność 630 kg 690 kg 545 kg
Parametry fizyczne
Średnica R16 R16 R16
Szerokość 205 215 195
Profil 60 60 55
Podstawowe informacje
Sezon Letnie Letnie Letnie
dane dostarcza: