Jaguar zakończy produkcję XK

Latem tego roku Jaguar po ośmiu latach zakończy produkcję modelu XK. Jakie są dalsze plany firmy?
Jaguar zakończy produkcję XK Po ośmiu latach produkcji Jaguar latem zakończy produkcję modelu XK. Latem tego roku Jaguar po ośmiu latach zakończy produkcję modelu XK. Ma to pozwolić rozwinąć produkcję modelu F-Type oraz nowego modelu małego sedana. Latem tego roku Jaguar po ośmiu latach zakończy produkcję modelu XK. Jakie są dalsze plany firmy? Jaguar F-Type nie jest formalnym następcą XK, ale w ostatnich latach rynek dużych samochodów sportowych znacząco się skurczył. Sprzedaż modelu XK spadła do ok. 4 tys. sztuk rocznie. Trudno dziwić się marce Jaguar, że mimo odmiennego charakteru obydwu sportowych modeli, woli promować swój najnowszy produkt. Bardziej surowy, ale też o wiele bardziej emocjonujący. Uwolnienie mocy produkcyjnych po zakończeniu produkcji XK pozwoli rozwinąć produkcję F-Type'a oraz przygotować nową linię montażową najmniejszego planowanego sedana, opartego na nowej aluminiowej platformie, który będzie nosił nazwę XE. Jego sprzedaż ma się rozpocząć już w 2015 roku. Nie należy też zapominać, że Jaguar planuje rozpoczęcie produkcji SUV-a konkurencyjnego dla Porsche Cayenne, czy BMW X5. Zwiastunem tego modelu był koncept C-X17.

Jaguar F-Type nie jest formalnym następcą XK, ale w ostatnich latach rynek dużych samochodów sportowych znacząco się skurczył. Sprzedaż modelu XK spadła do ok. 4 tys. sztuk rocznie. Trudno dziwić się marce Jaguar, że mimo odmiennego charakteru obydwu sportowych modeli, woli promować swój najnowszy produkt. Bardziej surowy, ale też o wiele bardziej emocjonujący.

Jaguar XK - ogłoszenia

Uwolnienie mocy produkcyjnych po zakończeniu produkcji XK pozwoli rozwinąć produkcję F-Type'a oraz przygotować nową linię montażową najmniejszego planowanego sedana, opartego na nowej aluminiowej platformie, który będzie nosił nazwę XE. Jego sprzedaż ma się rozpocząć już w 2015 roku.

Nie należy też zapominać, że Jaguar planuje rozpoczęcie produkcji SUV-a konkurencyjnego dla Porsche Cayenne, czy BMW X5. Zwiastunem tego modelu był koncept C-X17 (więcej na jego temat w linkach poniżej).

ZOBACZ TAKŻE:

Jaguar XE | Wkrótce nowy model

Jaguar XE | Wkrótce nowy model

Więcej o: