Seat Leon Cupra | Rekord na Nurburgringu

Zgodnie z obietnicami Seat pochwalił się w Genewie czasem okrążenia swojego najnowszego hot-hatcha, Leona Cupra 280
Rekord na Nurburgringu Seat pochwalił się w Genewie czasem okrążenia swojego najnowszego hot-hatcha, Leona Cupra 280 Seat Leon Cupra 280 pobił rekord prędkości wśród samochodów z przednim napędem na torze Nurburgring. Pokonał go w czasie 7:58.4. Ostatni rekord wynosił 8:07.97 Seat nie ukrywał, że na torze Nurburgring trwają próby najnowszego Leona Cupra. Chodziło z jednej strony o dopracowanie układu jezdnego, z drugiej o wykręcenie czasu pokazującego możliwości nowej konstrukcji. A są one spore. Silnik przekazuje moc 280 KM na przednie koła, a o szybkie pokonywanie łuków dba szpera (sprzęgło hydrauliczne) starowana elektronicznie. Dzięki niej Leon Cupra to prawdziwa bestia. Potwierdzeniem tych słów niech będzie czas, w jakim Leon Cupra 280 pokonał północną pętlę: 7:58.4. Do tej pory rekord dla samochodów z przednim napędem należał do Renault Megane RS 265 Trophy, który w 2011 roku na pokonanie Zielonego Piekła potrzebował 8:07.97.
Seat Leon Cupra | Pierwsza jazda | Istota hot-hatcha Seat Leon Cupra | Test | Pierwsza jazda | Istota hot-hatcha

Seat nie ukrywał, że na torze Nurburgring trwają próby najnowszego Leona Cupra. Chodziło z jednej strony o dopracowanie układu jezdnego, z drugiej o wykręcenie czasu pokazującego możliwości nowej konstrukcji. A są one spore. Silnik przekazuje moc 280 KM na przednie koła, a o szybkie pokonywanie łuków dba szpera (sprzęgło hydrauliczne) starowana elektronicznie. Dzięki niej Leon Cupra to prawdziwa bestia.

Mocny Seat Leon - ogłoszenia

Potwierdzeniem tych słów niech będzie czas, w jakim Leon Cupra 280 pokonał północną pętlę: 7:58.4. Do tej pory rekord dla samochodów z przednim napędem należał do Renault Megane RS 265 Trophy, który w 2011 roku na pokonanie Zielonego Piekła potrzebował 8:07.97.

Seat Leon Cupra 280 bije rekord na torze Nurburgring | Wideo

Więcej o: