Salon Genewa 2014 | MINI Clubman concept

MINI przedstawiło kolejną nowość. Choć jest to wersja koncepcyjna to wyraźnie pokazuje jak będzie wyglądała nowa generacja modelu Clubman
MINI Clubman concept MINI Clubman concept zostanie zaprezentowany na nadchodzących targach w Genewie MINI Clubman concept zostanie zaprezentowany na nadchodzących targach w Genewie. Auto urosło - mierzy 4223 mm długości, 1844 mm szerokości i 1450 mm wysokości MINI przedstawiło kolejną nowość. Choć jest to wersja koncepcyjna, to wyraźnie pokazuje, jak będzie wyglądała nowa generacja modelu Clubman. Clubman concept zostanie oficjalnie zaprezentowany na nadchodzących targach w Genewie. Zapowiedź produkcyjnej wersji jest w tym przypadku bardzo widoczna. Auto wyraźnie urosło, mierząc 4223 mm długości, 1844 mm szerokości i 1450 mm wysokości jest w sumie największym modelem tej marki. Nawet obecna generacja wyższego Countrymana odpada w tej rywalizacji w przedbiegach. Niestety na zdjęciach widać też, że Clubman stracił swój najbardziej charakterystyczny element, czyli odchylane prawe tylne drzwi. W zamian klienci otrzymają pełen komplet czterech drzwi. Na szczęście pozostawiono system otwierania bagażnika, który otwiera się na boki w dwóch częściach. Przód konceptu wykorzystuje stylistykę, która poznaliśmy już w trakcie debiutu nowego MINI Hatch. Okrągłe lampy wyposażono w ringi w technologi LED, które służą za światła do jazdy dziennej. Przednie błotniki urozmaicono projektując w nich sporych rozmiarów boczne wloty. Zupełną nowością są umieszczone poziomo tylne reflektory, które zajmują niemal połowę klapy bagażnika. Charakter samochodu koncepcyjnego najbardziej widoczny jest w tym przypadku w środku. Tam projektanci puścili trochę wodze fantazji. W oczy rzuca się wysoki tunel centralny, zmodernizowana kierownica oraz umieszczony w bagażniku schowek na ubrania, który schowany jest pod przezroczystą szybą. Produkcyjną wersję Clubmana zobaczymy prawdopodobnie na Salonie Samochodowym w Paryżu, który odbędzie się w październiku tego roku.
Galeria tygodnia | Mini Cooper i Cooper SGaleria tygodnia | Mini Cooper i Cooper S

Clubman concept zostanie oficjalnie zaprezentowany na nadchodzących targach w Genewie. Zapowiedź produkcyjnej wersji jest w tym przypadku bardzo widoczna. Auto wyraźnie urosło, mierząc 4223 mm długości, 1844 mm szerokości i 1450 mm wysokości jest w sumie największym modelem tej marki. Nawet obecna generacja wyższego Countrymana odpada w tej rywalizacji w przedbiegach.

Niestety na zdjęciach widać też, że Clubman stracił swój najbardziej charakterystyczny element, czyli odchylane prawe tylne drzwi. W zamian klienci otrzymają pełen komplet czterech drzwi. Na szczęście pozostawiono system otwierania bagażnika, który otwiera się na boki w dwóch częściach.

Używane MINI - ogłoszenia

Przód konceptu wykorzystuje stylistykę, która poznaliśmy już w trakcie debiutu nowego MINI Hatch. Okrągłe lampy wyposażono w ringi w technologi LED, które służą za światła do jazdy dziennej. Przednie błotniki urozmaicono projektując w nich sporych rozmiarów boczne wloty. Zupełną nowością są umieszczone poziomo tylne reflektory, które zajmują niemal połowę klapy bagażnika.

Charakter samochodu koncepcyjnego najbardziej widoczny jest w tym przypadku w środku. Tam projektanci puścili trochę wodze fantazji. W oczy rzuca się wysoki tunel centralny, zmodernizowana kierownica oraz umieszczony w bagażniku schowek na ubrania, który schowany jest pod przezroczystą szybą.

Produkcyjną wersję Clubmana zobaczymy prawdopodobnie na Salonie Samochodowym w Paryżu, który odbędzie się w październiku tego roku.

ZOBACZ TAKŻE:

MINI John Cooper Works GP | Test

MINI JCW GP | Test