Porsche radzi: "Nie używaj swojego GT3"

Porsche, firma słynąca z niezawodności, radzi właścicielom niedawno wprowadzonego modelu GT3, aby "nie używali swojego pojazdu"
Porsche radzi: "Nie używaj swojego GT3" Porsche radzi właścicielom niedawno wprowadzonego modelu GT3, aby "nie używali swojego pojazdu" Porsche radzi właścicielom niedawno wprowadzonego modelu GT3, aby "nie używali swojego pojazdu" ze względu na dwa incydenty z zapaleniem się komory silnika Wszystko dlatego, że w ostatnim czasie odnotowano dwa incydenty z zapaleniem się komory silnika sportowego modelu 911 GT3. W obu przypadkach niewielkie awarie doprowadziły do samozapłonu. Powodem było skapnięcie oleju na rozgrzane elementy jednostki napędowej. Od momentu rozpoczęcia sprzedaży do klientów trafiło 785 sztuk kultowej wersji modelu 911. Przypadki awarii odnotowano we Włoszech i w Szwajcarii. W obu nie doszło jednak do wypadku, szczęśliwie też żadna z osób znajdujących się w pobliżu aut nie została ranna. Porsche pracuje nad rozwiązaniem problemu i prawdopodobnie już niedługo zaprosi właścicieli do swoich autoryzowanych warsztatów w celu wymiany wadliwej części. Cała sytuacja może mieć również wpływ na terminy odbioru nowych egzemplarzy GT3. Więcej informacji w tej sprawie ma się pojawić wkrótce.
Porsche 911 GT3 RS | Pierwsze szczegółyPorsche911GT3 RS | Pierwsze szczegóły

Wszystko dlatego, że w ostatnim czasie odnotowano dwa incydenty z zapaleniem się komory silnika sportowego modelu 911 GT3. W obu przypadkach niewielkie awarie doprowadziły do samozapłonu. Powodem było skapnięcie oleju na rozgrzane elementy jednostki napędowej.

Od momentu rozpoczęcia sprzedaży do klientów trafiło 785 sztuk kultowej wersji modelu 911. Przypadki awarii odnotowano we Włoszech i w Szwajcarii. W obu nie doszło jednak do wypadku, szczęśliwie też żadna z osób znajdujących się w pobliżu aut nie została ranna.

Porsche pracuje nad rozwiązaniem problemu i prawdopodobnie już niedługo zaprosi właścicieli do swoich autoryzowanych warsztatów w celu wymiany wadliwej części. Cała sytuacja może mieć również wpływ na terminy odbioru nowych egzemplarzy GT3. Więcej informacji w tej sprawie ma się pojawić wkrótce.

ZOBACZ TAKŻE:

Wybierz najlepszą generację Porsche 911porsche 911