Salon Genewa 2014 | Opel Adam Rocks

To już pewne, Opel Adam w wersji Rocks trafi do produkcji seryjnej. Premiera, tak jak konceptu przed rokiem, odbędzie się w Genewie. Według Opla samochód ten otwiera kolejną niszę - miejskich minicrossoverów
Zakład General Motors Manufacturing Poland Oddział Tychy Opel powiększy tyską fabrykę

Po dodaniu do oferty odmiany Rocks, nabywca Opla Adama ma niemal nieograniczoną możliwość personalizacji. Nowy wariant standardowo wyposażony jest w rolowany miękki dach, który zsuwa się elektrycznie w czasie 5 sekund. Auto ma również o 15 mm zwiększony prześwit, poszerzone nadkola, plastikowe osłony nadwozia i 17-calowe obręcze kół (opcjonalnie 18-calowe, ale to już chyba przesada). Styliści przygotowali też kolejne wzory tapicerek i elementów ozdobnych, dostępnych specjalnie dla tej odmiany.

Opel Adam - polski cennik

Razem z uterenowionym Adamem na targach w Genewie Opel zaprezentuje również nowy trzycylindrowy silnik benzynowy 1.0 SIDI Ecotec, który w przyszłości będzie wykorzystywana w innych samochodach marek należących do General Motors. Turbodoładowana jednostka z bezpośrednim wtryskiem paliwa generuje 115 KM mocy i 166 Nm momentu obrotowego w zakresie od 1800 do 4700 obr./min. Opel twierdzi, że w porównaniu z aktualnie stosowanym wolnossącym silnikiem 1.6 nowy silnik 1.0 SIDI Turbo zapewnia taką samą moc maksymalną przy maksymalnym momencie obrotowym wyższym o 30 procent i zużyciu paliwa mniejszym o 20 procent.

Opel Adam Rocks trafi do sprzedaży latem tego roku. Ceny nie są jeszcze znane.

ZOBACZ TAKŻE:

Trzycylindrowy silnik Opla | 1.0 SIDI Turbo

Opel Adam

Więcej o: