Ford Expedition FL | Amerykański downsizing

Ford zaprezentował zmodernizowany model Expedition 2015. Największą zmianą jest mniejszy silnik z turbodoładowaniem. Duży, luksusowy SUV zadebiutował podczas DFW Auto Show w Dallas
Ford Expedition FL Amerykański downsizing Ford zaprezentował zmodernizowany model Expedition 2015. Największą zmianą jest mniejszy silnik z turbodoładowaniem Ford zaprezentował zmodernizowany model Expedition 2015. Największą zmianą jest mniejszy silnik z turbodoładowaniem. Duży, luksusowy SUV zadebiutował podczas DFW Auto Show w Dallas. Nowa jednostka napędowa 3.5 EcoBoost sukcesywnie trafia pod maski kolejnych modeli z koncernu Forda. Jest już dostępna w modelu F-Series, niedługo trafi do odświeżonego Lincolna Navigatora, a teraz została ogłoszona jako nowe źródło napędu kolejnego dużego SUV-a. Expedition to największy model Forda. Standardowa wersja o rozstawie osi 3022 mm jest o ponad 15 cm dłuższa od Explorera. Amerykanie lubują się w dużych samochodach oraz w ich wielkich silnikach. Powoli jednak muszą przyzwyczajać się do mniejszych jednostek. Podwójnie doładowany motor o pojemności 3,5 litra ma przekonywać do siebie większą mocą (370 KM) i lepszymi osiągami, niż dotychczasowy 5.4 V8, a także dużo niższym apetytem na paliwo. Pozostałe modyfikacje to kosmetyka. Delikatnie przestylizowany przód, nowe wzory felg (mogą być nawet 22-calowe!), dodatkowe chromy (listwy ozdobne i końcówka wydechu) oraz światła przeciwmgielne w technologii LED. We wnętrzu zdecydowano się zainstalować dwa ekrany LCD (centralny i zastępujący tradycyjny zestaw wskaźników). Ponadto kabina ma być lepiej wykończona, a oferta dodatków bogatsza, m.in. o nowy system multimedialny Ford MyTouch i systemy aktywnego bezpieczeństwa. Ford Expedition jest produkowany razem z Lincolnem Navigator w Louisville, w stanie Kentucky. Wersja z roku modelowego 2015 trafi do sprzedaży w Ameryce Północenej na jesienią tego roku.
Lincoln Navigator 2015Lincoln Navigator po liftingu

Nowa jednostka napędowa 3.5 EcoBoost sukcesywnie trafia pod maski kolejnych modeli z koncernu Forda. Jest już dostępna w modelu F-Series, niedługo trafi do odświeżonego Lincolna Navigatora, a teraz została ogłoszona jako nowe źródło napędu kolejnego dużego SUV-a.

Ford Expedition - ogłoszenia

Expedition to największy model Forda. Standardowa wersja o rozstawie osi 3022 mm jest o ponad 15 cm dłuższa od Explorera. Amerykanie lubują się w dużych samochodach oraz w ich wielkich silnikach. Powoli jednak muszą przyzwyczajać się do mniejszych jednostek. Podwójnie doładowany motor o pojemności 3,5 litra ma przekonywać do siebie większą mocą (370 KM) i lepszymi osiągami, niż dotychczasowy 5.4 V8, a także dużo niższym apetytem na paliwo.

Pozostałe modyfikacje to kosmetyka. Delikatnie przestylizowany przód, nowe wzory felg (mogą być nawet 22-calowe!), dodatkowe chromy (listwy ozdobne i końcówka wydechu) oraz światła przeciwmgielne w technologii LED. We wnętrzu zdecydowano się zainstalować dwa ekrany LCD (centralny i zastępujący tradycyjny zestaw wskaźników). Ponadto kabina ma być lepiej wykończona, a oferta dodatków bogatsza, m.in. o nowy system multimedialny Ford MyTouch i systemy aktywnego bezpieczeństwa.

Ford Expedition jest produkowany razem z Lincolnem Navigator w Louisville, w stanie Kentucky. Wersja z roku modelowego 2015 trafi do sprzedaży w Ameryce Północenej na jesienią tego roku.


ZOBACZ TAKŻE:

Nowy Cadillac Escalade

2014 Cadillac Escalade

Więcej o:
Komentarze (6)
Ford Expedition FL | Amerykański downsizing
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • losowynik

  Oceniono 7 razy 5

  "Expedition to największy model Forda"
  Chyba chodzi o największy SUV Forda. Bo do największych produkowanych przez Forda modeli to mu daleko.

 • Gość: paweł

  Oceniono 5 razy 3

  3.5L taki downsizing to mi odpowiada. Chętnie widziałbym tego ecoboosta we swoim focusie

 • joymachine

  Oceniono 5 razy -3

  Luksusowy... lol. Gdzie to ma być luksusowe... z powodu klimatyzacji? czy z powodu morza plastiku?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX