Salon Genewa 2014 | Skoda VisionC

Na genewskim autosalonie Skoda zaprezentowała koncepcyjny model VisionC, ukazujący kolejny krok w rozwoju designu czeskiej marki
Skoda VisionC Na genewskim autosalonie Skoda zaprezentowała koncepcyjny model VisionC Na genewskim autosalonie Skoda zaprezentowała koncepcyjny model VisionC, ukazujący kolejny krok w rozwoju designu czeskiej marki Producent z Mlada Boleslav określa VisionC jako pięciodrzwiowy model w stylu coupe. Samochód będzie dowodem na to, że Skoda coraz więcej uwagi poświęca wyglądowi swoich samochodów. Koncept pokazuje możliwości marki w tworzeniu ciekawych projektów nadwozia. Pod maską samochodu pracuje turbodoładowany silnik 1.4 TSI o mocy 110 KM, który przystosowany jest do zasilania benzyną oraz gazem CNG. Zużycie gazu to tylko 3,4 kg lub 5,1 m sześc. na kilometr, co przekłada się na emisję dwutlenku węgla na poziomie 91 g/km i już pozwala spełnić normę, która zacznie obowiązywać w 2020 roku. Jeszcze nieoficjalnie mówi się, że VisionC może być zapowiedzią sportowej odmiany Octavii Coupe, która według niektórych źródeł mogłaby trafić do produkcji już w 2015 roku. Czas pokaże. W 2002 roku Czesi również pokazali ciekawe coupe Tudor na bazie Superba pierwszej generacji, ale potem nic z tego projektu nie wyszło. 84. Geneva Motor Show potrwa od 6 do 16 marca.
Skoda FeliciaHistoria sukcesu | Skoda pod skrzydłami Volkswagena

Producent z Mlada Boleslav określa VisionC jako pięciodrzwiowy model w stylu coupe. Samochód będzie dowodem na to, że Skoda coraz więcej uwagi poświęca wyglądowi swoich samochodów. Koncept pokazuje możliwości marki w tworzeniu ciekawych projektów nadwozia.

Skoda Octavia III - cennik

Pod maską samochodu pracuje turbodoładowany silnik 1.4 TSI o mocy 110 KM, który przystosowany jest do zasilania benzyną oraz gazem CNG. Zużycie gazu to tylko 3,4 kg lub 5,1 m3 na kilometr, co przekłada się na emisję dwutlenku węgla na poziomie 91 g/km i już pozwala spełnić normę, która zacznie obowiązywać w 2020 roku.

Jeszcze nieoficjalnie mówi się, że VisionC może być zapowiedzią sportowej odmiany Octavii Coupe, która według niektórych źródeł mogłaby trafić do produkcji już w 2015 roku. Czas pokaże. W 2002 roku Czesi również pokazali ciekawe coupe Tudor na bazie Superba pierwszej generacji, ale potem nic z tego projektu nie wyszło.

84. Geneva Motor Show potrwa od 6 do 16 marca.

ZOBACZ TAKŻE:

Skoda Yeti FLSkoda Yeti po liftingu | Pierwsza jazda

Skoda Superb 2.0 TSI Laurin & Klement Skoda Superb Laurin & Klement | Test

Więcej o:
Komentarze (26)
Salon Genewa 2014 | Skoda VisionC
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • casus.pl

  Oceniono 51 razy 41

  Super, szkoda, że z komputera i nigdy jej na żywo nie zobaczymy... Fajne auta w Jetsonach były, może tez opiszecie?

 • Gość: Maciek

  Oceniono 33 razy 25

  spalanie 5,1 m3 gazu na km? No to trzeba będzie ciągać cała cysternę, żeby przejechać chociaż ze 100 km...Co za amatorstwo...

 • Gość: wp

  Oceniono 12 razy 12

  W tytule "zdjęcia przed premierą" . Czy redaktor nie skończył podstawówki i nie potrafić odróżnić zdjęć od grafiki komputerowej?

 • lech2011

  Oceniono 20 razy 10

  idę o zakład, że skoda nigdy takiej awangardy nie wypuści na rynek.
  To sprzeczne z jej zachowawczą strategią.

 • Gość: qwerty

  Oceniono 5 razy 5

  Jakiej Octavii coupe? Przecież to nowy Superb.

 • 7_of_9

  Oceniono 3 razy 3

  Skoda jak Audi
  I to ma niby być komplement??

 • Gość: kolo

  Oceniono 19 razy 3

  żadna skoda mnie do tej pory nie urzekła wyglądem ten wizjonerski koncept może to zmienić, ma pazur, ciekawe ile tego pazura skoda przeniesie na modele produkowane seryjnie..
  trzymam kciuki bo kierunek jak dla mnie dobry, zrywa z nudą :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX