Salon Genewa 2014 | Suzuki Celerio | Następca Alto

Podczas salonu samochodowego w Genewie Suzuki zaprezentowało nowy miejski model o nazwie Celerio, który trafi do sprzedaży jeszcze w 2014 roku
Suzuki Celerio Nowe miejskie Suzuki. Podczas salonu samochodowego w Genewie Suzuki zaprezentuje nowy miejski model o nazwie Celerio, który trafi do sprzedaży jeszcze w 2014 roku. Podczas salonu samochodowego w Genewie Suzuki zaprezentuje nowy miejski model o nazwie Celerio, który trafi do sprzedaży jeszcze w 2014 roku. Celerio to całkowicie nowy model Suzuki. Pojazd został stworzony w oparciu o koncepcyjny model A:WIND przedstawiony podczas salonu motoryzacyjnego w Delhi w grudniu 2013 roku. Suzuki zapewnia, ze auto należące do segmentu A będzie oferować wyjątkowo przestronne wnętrze i cechować się niskim zużyciem paliwa. Auto będzie oferowane w Europie i Azji. W Genewie zostanie zaprezentowana europejska specyfikacja modelu Celerio.
Suzuki Swift 1.2 A/T Comfort Suzuki Swift 1.2 A/T Comfort | Test

Celerio to całkowicie nowy model Suzuki. Pojazd został stworzony w oparciu o koncepcyjny model A:WIND przedstawiony podczas salonu motoryzacyjnego w Delhi w grudniu 2013 roku.

Suzuki Alto - sprawdź ceny

Suzuki zapewnia, że auto należące do segmentu A będzie oferować wyjątkowo przestronne wnętrze, mimo nadwozia o niewielkich wymiarach, łącznej długości 3600 mm i szerokości 1600 mm. Wysokość 1530 mm i dachu, który nie opada ku tyłowi, zapewniają pasażerom wystarczająco dużo miejsca nad głowami. Bagażnik ma pojemność aż 254 litrów. Producent deklaruje też, że komfort jazdy wzrósł nie tylko za sprawą większej ilości miejsca, ale także dzięki lepszemu wyciszeniu kabiny.

Auto będzie napędzane trzycylindrowym silnikiem benzynowym o pojemności 1 litra i mocy 68 KM, który może współpracować z pięciobiegową ręczną skrzynią biegów lub zautomatyzowaną przekładnią Auto gear Shift.

Suzuki Celerio będzie oferowane w Europie i Azji. Samochód trafi na rynki europejskie w drugiej połowie tego roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Suzuki Jimny Test Suzuki Jimny

Suzuki Swift GS I (1984-1989) Suzuki Swift | To już 30 lat