Toyota zachowała koronę, o włos

Nikt nie przekroczył magicznego progu 10 mln sprzedanych samochodów w 2013 roku. Najwięcej klientów znalazła Toyota, tuż za nią giganci z USA i Niemiec
Toyota zachowała koronę Nikt nie przekroczył magicznego progu 10 mln sprzedanych samochodów w 2013 roku Nikt nie przekroczył magicznego progu 10 mln sprzedanych samochodów w 2013 roku. Najwięcej klientów znalazła Toyota, tuż za nią giganci z USA i Niemiec. Ostatnie lata nie były łaskawe dla japońskiego przemysłu motoryzacyjnego, zwłaszcza dla Toyoty. Najpierw jedna z największych akcji serwisowych związana z zacinającymi się pedałami gazu (2010-2011), zniszczenia wywołane tsunami (2011), w zeszłym roku z pozoru niewinny dyplomatyczny konflikt z Chinami, który japońska gospodarka przypłaciła sporymi stratami spowodowanymi bojkotem japońskich produktów i kolejna akcja serwisowa związana z samoodpalającymi się poduszkami pasażera. Mimo to Toyota po raz kolejny zajęła pierwsze miejsce w wyścigu największych producentów. W 2013 roku Toyota (z markami zależnymi, m.in.: Daihatsu, Lexus, Scion) sprzedała 9,98 mln samochodów, czyli o 2 proc. więcej niż w roku 2012. Dane General Motors nie są jeszcze potwierdzone, ale zeszły rok zakończył się dla amerykańskiego giganta sprzedażą ok. 9,71 mln sztuk. Trzeci (wg wstępnych danych) jest Grupa Volkswagena z wynikiem 9,7 mln sztuk. Niemiecki koncern opublikuje dokładne dane sprzedażowe za zeszły rok dopiero w marcu.

Ostatnie lata nie były łaskawe dla japońskiego przemysłu motoryzacyjnego, zwłaszcza dla Toyoty. Najpierw jedna z największych akcji serwisowych związana z zacinającymi się pedałami gazu (2010-2011), zniszczenia wywołane tsunami (2011), w zeszłym roku z pozoru niewinny dyplomatyczny konflikt z Chinami, który japońska gospodarka przypłaciła sporymi stratami spowodowanymi bojkotem japońskich produktów i kolejna akcja serwisowa związana z samoodpalającymi się poduszkami pasażera. Mimo to Toyota po raz kolejny zajęła pierwsze miejsce w wyścigu największych producentów.

W 2013 roku Toyota (z markami zależnymi, m.in.: Daihatsu, Lexus, Scion) sprzedała 9,98 mln samochodów, czyli o 2% więcej, niż w roku 2012. Dane General Motors nie są jeszcze potwierdzone, ale zeszły rok zakończył się dla amerykańskiego giganta sprzedażą ok. 9,71 mln sztuk. Trzeci (wg wstępnych danych) jest Grupa Volkswagena z wynikiem 9,7 mln sztuk. Niemiecki koncern opublikuje dokładne dane sprzedażowe za zeszły rok dopiero w marcu.

ZOBACZ TAKŻE:

Najlepiej sprzedające się samochody na świecie w 2013 roku

Top 10 najlepiej sprzedających się samochodów na świecie

Więcej o:
Komentarze (5)
Toyota zachowała koronę, o włos
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • kamito

  Oceniono 1 raz 1

  Różnica jest niewielka, zobaczymy jak sie to potoczy, VW dało sobie czas do 2018r na zdobycie korny, i widać że z roku na rok jego wyniki są coraz lepsze

 • Gość: Zywiolak

  Oceniono 3 razy 1

  Kupię pilnie dla teściowej uzywanego passata 2.0 Tdi albo golfa 1.4 Tsi w najmocniejszej wersji :)

 • Gość: fahowiedz

  Oceniono 22 razy 0

  Toyota - jak na tak nudne i przeciętna auta to rewelacja
  GM - mydło i powidło od luksusu do tandety czyli jak na byłego bankruta rewelacja
  VW - jak na wysokie mniemanie o sobie i brak przeciwności losu nr 1 i 2 to 3 miejsce bez rewelacji

 • Gość: dfsf

  Oceniono 20 razy -12

  a jak tam sprzedarz włoskiego paździerza fiata buha hah ha

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX