Chevrolet się zbroi | Camaro Z/28.R

Nie ma lepszego sposobu na promowanie sportowego modelu swojej marki, niż przygotowanie jego wyścigowej specyfikacji i wystawienie w wyścigu
Salon Detroit 2014 | Corvette Racing C7.R

Tak właśnie uczynił Chevrolet z najnowszym Camaro Z/28, które w wyścigowej specyfikacji wzorem Corvette otrzymało w nazwie literkę R. Zadebiutuje on już w styczniu w trakcie 2,5- godzinne wyścigu, który zostanie rozegrany tuż przed 52. edycją Rolex 24 Daytona. Tajemnicą sukcesu tego modelu ma być bliskość wersji wyścigowej do tej, którą można kupić w salonie. Oznacza to, że Z/28.R będzie posiadało ten sam pakiet aerodynamiczny, silnik oraz elementy zawieszenia co drogowe Z/28.

Pod maską znajdzie się siedmiolitrowe V8 o mocy 505 KM. Wersja cywilna będzie kosztować w Stanach Zjednoczonych 75 000 dolarów.

"Poza wymaganym wyposażeniem wyścigowym i specjalnymi częściami układu zawieszenia potrzebnymi do wyścigów długodystansowych, Z/28.R jest jak auto produkcyjne" - powiedział Mark Kent, dyrektor działu wyścigowego marki Chevrolet.

Za debiut wersji Z/28.R odpowiedzialny będzie zespół Stevenson Motorsports i CKS Autosport, których Camaro pojawią się w klasie GS w IMSA Continental Tires SportsCar Challenge.

ZOBACZ TAKŻE:

Więcej o:
Komentarze (1)
Chevrolet się zbroi | Camaro Z/28.R
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • vas80

    Oceniono 1 raz 1

    Dobrą promocją jest wygranie takiej imprezy albo chociaż otarcie się o zwycięstwo. Gorzej jeżeli zaliczy się ostre baty. Zwłaszcza od wyścigowych wersji samochodów z którymi się konkuruje na rynku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX