Skuteczny sposób na cofających liczniki?

Od stycznia 2014 roku stacje kontroli mają obowiązek rejestru przebiegu pojazdów podczas wykonywania okresowych badań technicznych. To pierwszy krok w walce z oszustami ?korygującymi? stan licznika
Volvo Alcoguard Alkomat w aucie? W Volvo to żadna nowość

Konieczność zapisu stanu licznika, o którą od lat apelowała branża motoryzacyjna, jest wynikiem nowelizacji rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dani 18 grudnia 2013 roku w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach. Stacje kontroli są teraz zobowiązane do zapisu przebiegu pojazdu w swojej bazie i na zaświadczeniu dla jego właściciela.

Związek Dealerów Samochodów wyrażając w imieniu całej branży motoryzacyjnej zadowolenie z wprowadzenia tak długo oczekiwanego rozwiązania, wskazuje, że jest to tylko pierwszy krok do likwidacji patologii "kręcenia" liczników na polskim rynku. Kolejnym etapem powinno być wprowadzenie do polskiego prawa kary za cofanie licznika, której skutkiem będzie ściganie z urzędu osób dopuszczających tego procederu w celu sztucznego podwyższenia wartości samochodu i osiągnięcia korzyści majątkowej.

ZOBACZ TAKŻE:

Kilka mitów o samochodach używanych Kupujemy samochód używany | Poradnik

program Ulubione auta używane Polaków

Więcej o:
Komentarze (14)
Skuteczny sposób na cofających liczniki?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Yaqbos

  Oceniono 25 razy 21

  No teraz "kręcenie" będzie co roku przed przeglądem,a nie tylko przed sprzedażą ;) Tak więc biznes ma szansę mocno się rozwinąć...

 • Gość: Martin W.

  Oceniono 22 razy 18

  No to teraz czekamy, aż do tej bazy zostaną dołączone informacje o szkodach z udziałem danego samochodu z OC i AC ( jakiś krótki opis zakresu uszkodzeń lub odesłanie na jakąś stronę ze zdjęciami samochodu po wypadku lub kolizji ).

 • Gość: zjuteg

  Oceniono 10 razy 8

  "Kolejnym etapem powinno być wprowadzenie do polskiego prawa kary za cofanie licznika, której skutkiem będzie ściganie z urzędu osób dopuszczających tego procederu w celu sztucznego podwyższenia wartości samochodu i osiągnięcia korzyści majątkowej."

  LOL

  Art 268 Kodeksu Karnego
  § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

  To co , maja tam jeszcze wpisać "na przykład podkręca licznik"???

 • Gość: dziurkamała

  Oceniono 8 razy 6

  jest taki laps - kupiłem auto w grudniu 3 lata temu, naklepałem 180k km - auto potrzebuje potężnego serwisu (wtrysk, dwumas+sprzęgło, turbo) pierwszy wymagany przegląd techniczny przeszło w grudniu 2013, bo auta nowe nie muszą co roku.Jestem uczciwy (w sumie auto i tak zostaje w rodzinie) ale na pewno jest kilka osób które uczciwe nie będą, bo łatwiej po leasingu sprzedać coś co ma przebieg rzędu 80k a nie 180k... Przy okazji kontroli policyjnej, auto powinno mieć spisywany przebieg i przy ubezpieczeniu i przy dzwonie, itd itd.

 • dupajasi0

  Oceniono 6 razy 2

  Kiedyś jak królowały mechaniczne liczniki może byłby z tym problem. Ale teraz kiedy elektronika rządzi wszystkim w naszych smochodzikach zmiana stanu licznika przed każdym przeglądem nie stanowi najmniejszego problemu. ;-)

 • klamor74

  Oceniono 12 razy 2

  nareszcie to takie proste żeby ukrócić możliwości naciągaczom, niestety widoczny efekt będzie dopiero za kilka lat.

 • aprox99

  Oceniono 13 razy 1

  trudniej wydłubać kozę z nosa niż licznik przekręcić

 • aprox99

  Oceniono 11 razy -3

  Notowanie przebiegu to tak jakby notowanie frajerów w burdelu

 • aprox99

  Oceniono 22 razy -16

  Niech jeszcze notuję wymianę oleju,filtra paliwa i żarówki i mamy 100% państwo policyjne

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX