Super Veyron i Galibier nie wyjadą na ulice

Wolfgang Schreiber - szef marki Bugatti powiedział, że ani "Super Veyron" ani model 16 C Galiber nie wejdą do produkcji. Szykowany jest już jednak następca francuskiego superauta
Bez produkcji Super Veyron i Galibier Super Veyron i Galibier nie wyjadą na ulice Wolfgang Schreiber, szef marki Bugatti, powiedział, że Super Veyron i 16 C Galiber nie wejdą do produkcji. Szykowany jest jednak następca włoskiego superauta Wolfgang Schreiber, szef marki Bugatti, powiedział, że ani "Super Veyron", ani model 16 C Galiber nie wejdą do produkcji. Szykowany jest już jednak następca włoskiego superauta. W ostatnich miesiącach mówiło się o modelu Super Veyron, który miałby być ukoronowaniem okresu produkcji najmocniejszego auta koncernu Volkswagen, do którego należy Bugatti. W wywiadzie udzielonym brytyjskiemu magazynowi TopGear Schreiber powiedział, że "1200 KM to wystarczająca liczba w rozdziale Veyrona". Niemiec zapytany o produkcyjną wersję zaprezentowanego w 2010 roku koncepcyjnego modelu Galiber odpowiedział, że "mógłby on rozcieńczyć filozofię Bugatti". Obie wypowiedzi są raczej jasne i wynika z nich, że powyższych modeli nie zobaczymy na ulicach. Optymistyczną wiadomość stanowi potwierdzenie przez szefa włoskiej marki, że prace nad następcą aktulanego Veyrona już ruszyły, a jego głównym celem będzie "przewartościować standardy", które obecny Veyron nadal utrzymuje. Ważnym elementem wypowiedzi Wolfganga Schreinera była odpowiedź "może" na pytanie czy nowy Veyron będzie wyposażony w układ hybrydowy. Na zakończenie dodał: "Możemy zapomnieć o McLarenie, Porsche i Ferrari", ponieważ "kolejna generacja Veyrona musi się martwić tylko... o obecną". Takie nie pozostawia wątpliwości jakim autem będzie nowe Bugatti.
Nowy Bugatti Veyron będzie hybrydą?Nowy Bugatti Veyron będzie hybrydą?

W ostatnich miesiącach mówiło się o modelu "Super Veyron", który miałby być ukoronowaniem okresu produkcji najmocniejszego auta koncernu Volkswagen, do którego należy Bugatti. W wywiadzie udzielonym brytyjskiemu magazynowi TopGear Schreiber powiedział, że "1200 KM to wystarczająca liczba w rozdziale Veyrona".

Niemiec zapytany o produkcyjną wersję zaprezentowanego w 2010 roku koncepcyjnego modelu Galiber odpowiedział, że "mógłby on rozcieńczyć filozofię Bugatti". Obie wypowiedzi są raczej jasne i wynika z nich, że powyższych modeli nie zobaczymy na ulicach. Optymistyczną wiadomość stanowi potwierdzenie przez szefa francuskiej marki, że prace nad następcą aktualnego Veyrona już ruszyły, a jego głównym celem będzie "przewartościować standardy", które obecny Veyron nadal utrzymuje.

Ważnym elementem wypowiedzi Wolfganga Schreinera była odpowiedź "może" na pytanie czy nowy Veyron będzie wyposażony w układ hybrydowy. Na zakończenie dodał: "Możemy zapomnieć o McLarenie, Porsche i Ferrari", ponieważ "kolejna generacja Veyrona musi się martwić tylko... o obecną". Takie nie pozostawia wątpliwości jakim autem będzie nowe Bugatti.

Bugatti o mocy 1500 KM

Bugatti o mocy 1500 KM

Więcej o:
Komentarze (3)
Super Veyron i Galibier nie wyjadą na ulice
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • americanmoto

  Oceniono 4 razy 4

  Galibiera szkoda, na pewno sprzedaż byłaby niezła, bo przecież jest wiele osób, które mają pieniądze i chcą mieć szybki samochód, lecz dwudrzwiowy jest dla nich po prostu niefunkcjonalny. Z resztą Galibier to bardzo ładny projekt. Szkoda.

 • fahowiedz

  Oceniono 5 razy 1

  Propozycja dla VAGa:

  bierzemy budżet tłustych Bentleyów i dajemy na realizację pięknego Galibiera

  jeden ruch i dwie korzyści: brzydkie ginie ładne się rodzi

 • Gość: Saeglopur

  0

  Spójrzcie na światła z przodu - przecież to SAAB 9-5 :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX