Salon Detroit 2014 | Nissan Sport Sedan Concept

Jedną z najbardziej imponujących premier rozpoczętych właśnie targów motoryzacyjnych w Detroit jest Nissan Sport Sedan Concept. Wygląda na to, że może być on zapowiedzią następcy lubianego na amerykańskim rynku modelu Maxima
Nissan Sport Sedan Concept Tak będzie wyglądał następca Maximy? Jedną z najbardziej imponujących premier rozpoczętych właśnie targów motoryzacyjnych w Detroit jest Nissan Sport Sedan Concept. Jedną z najbardziej imponujących premier rozpoczętych właśnie targów motoryzacyjnych w Detroit jest Nissan Sport Sedan Concept. Wygląda na to, że może być on zapowiedzią następcy lubianego na amerykańskim rynku modelu Maxima. Pracownicy Nissana przy okazji premiery Sport Sedan Concept nie wspominają ani słowa o Maximie, ale patrząc na to auto skojarzenia są bardzo jednoznaczne. Maxima, tak jak najnowszy koncept Nissana, od zawsze łączyła odważne wzornictwo z cechami wygodnej limuzyny. Oba auta łączą też podobne wymiary. Obecna produkowana Maxima ma niespełna 4,9 metra długości, 1,9 metra szerokości i prawie 1,4 metra wysokości. Sport Sedan Concept jest tylko nieco dłuższy i szerszy oraz odrobinę niższy. Nissan zdaje się odwracać uwagę mediów od następcy Maximy, wspominając o drugiej w gamie sportowej limuzynie, ale my mamy jednak nadzieję, że Sport Sedan Concept jest zapowiedzią właśnie tego modelu. Pod maską koncepcyjnej limuzyny znalazł się zmodernizowany silnik 3.5 V6, generujący ponad 300 KM, z którym współpracuje sportowa odmiana skrzyni Xtronic CVT. Szkoda jedynie, że napęd na 21-calowe koła trafia wyłącznie na przód. Czy nasze przewidywania się sprawdzą, przekonamy się pewnie dopiero za kilka lat.
Salon Detroit 2014 | Toyota FT-1Salon Detroit 2014 | Toyota FT-1

Pracownicy Nissana przy okazji premiery Sport Sedan Concept nie wspominają ani słowa o Maximie, ale patrząc na to auto skojarzenia są bardzo jednoznaczne. Maxima tak jak najnowszy koncept Nissana, od zawsze łączyła odważny design z cechami wygodnej limuzyny. Oba auta łączą też podobne wymiary. Obecna produkowana Maxima ma niespełna 4,9 metra długości, 1,9 metra szerokości i prawie 1,4 metra wysokości. Sport Sedan Concept jest tylko nieco dłuższy i szerszy oraz odrobinę niższy. Nissan zdaje się odwracać uwagę mediów od następcy Maximy wspominając o drugiej w gamie sportowej limuzynie, ale my mamy jednak nadzieje, że Sport Sedan Concept jest zapowiedzią właśnie tego modelu.

Sprawdź ceny nowych Nissanów w Polsce

Pod maską koncepcyjnej limuzyny znalazł się zmodernizowany silnik 3.5 V6 generujący ponad 300 KM, z którym współpracuje sportowa odmiana skrzyni Xtronic CVT. Szkoda jedynie, że napęd na 21-calowe koła trafia wyłącznie na przód. Czy nasze przewidywania się sprawdzą, przekonamy się pewnie dopiero za kilka lat.

ZOBACZ INNE PREMIERY Z DETROIT :

B

Mercedes GLA 45 AMG

Salon Detroit 2014 | Ford F-150

Ford F-150