Galeria tygodnia | Toyota FT-1

Future Toyota 1 to najnowszy projekt japońskiego giganta. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami stylistyka jest powalająca
Toyota FT-1 Sportowa wizja Toyoty, na razie dostępna tylko... w grze. Future Toyota 1 to najnowszy projekt japońskiego giganta. Styliści modelu FT-1 czerpali ponoć z historii 2000GT, Celica, Supra, MR2 i GT86. Future Toyota 1 to najnowszy projekt japońskiego giganta. Stylistyczne wpływy FT-1 są bardzo bogate. Styliści z kalifornijskiego Calty Design Research przyznali się do czerpania z historii sportowych modeli Toyoty, jak 2000GT, Celica, Supra, MR2 i oczywiście GT86. Oprócz widocznego podobieństwa do tego ostatniego, FT-1 może z profilu nawiązywać do nowej Corvette Stingray, a z tyłu do Ferrari F12 i Vipera. Przód z kolei musiał być inspirowany bolidami Formuły 1. Na szczęście całość jest spójna i robi ogromne wrażenie. Jeszcze lepiej prezentuje się wnętrze. Nie ma w sobie nic przytulnego, spodoba się za to miłośnikom wyścigów. Kubełkowe fotele, wyścigowa kierownica z manetkami, dosłownie kilka przycisków na konsoli centralnej i wyświetlacz HUD pokazujący podstawowe funkcje życiowe samochodu. Zastanawiacie się co za potwór drzemie pod przezroczystą maską? Otóż nic tam nie ma. FT-1 jest wyłącznie wizją stylistyczną, która może zwiastować przyszłe modele tej marki, w tym wyczekiwaną następcę modelu Supra. Brak silnika nie oznacza wcale, że prototypem Toyota FT-1 nie będzie można pojeździć. Auto będzie dostępne w grze Gran Turismo 6.
Co powstanie ze współpracy BMW z Toyotą? Co powstanie ze współpracy BMW z Toyotą?

Stylistyczne wpływy FT-1 są bardzo bogate. Styliści z kalifornijskiego Calty Design Research przyznali się do czerpania z historii sportowych modeli Toyoty, jak 2000GT, Celica, Supra, MR2 i oczywiście GT86. Oprócz widocznego podobieństwa do tego ostatniego, FT-1 może z profilu nawiązywać do nowej Corvette Stingray, a z tyłu do Ferrari F12 i Vipera. Przód z kolei musiał być inspirowany bolidami Formuły 1. Na szczęście całość jest spójna i robi ogromne wrażenie. Tu zapraszamy Was do obszernej galerii.

Jeszcze lepiej prezentuje się wnętrze. Nie ma w sobie nic przytulnego, spodoba się za to miłośnikom wyścigów. Kubełkowe fotele, wyścigowa kierownica z manetkami, dosłownie kilka przycisków na konsoli centralnej i wyświetlacz HUD pokazujący podstawowe funkcje życiowe samochodu.

Zastanawiacie się co za potwór drzemie pod przezroczystą maską? Otóż nic tam nie ma. FT-1 jest wyłącznie wizją stylistyczną, która może zwiastować przyszłe modele tej marki, w tym wyczekiwaną następcę modelu Supra.

Brak silnika nie oznacza wcale, że prototypem Toyota FT-1 nie będzie można pojeździć. Auto będzie dostępne w grze Gran Turismo 6.

Więcej o:
Komentarze (9)
Galeria tygodnia | Toyota FT-1
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • hiszpan25

  Oceniono 6 razy 6

  przygarnal bym...

 • pan-hiszpan

  Oceniono 18 razy 6

  Wygląda jak corvette? Chyba coś ci się pomieszało amerykański fanatyku. Wy macie zamiłowanie do naskakiwania na innych, nie posiadając żadnej wiedzy i argumentów. Wybrałeś chyba najgłupszy sposób aby doczepić się do tego konceptu - porównanie z samochodem, który wygląda zupełnie inaczej. A może boli cię, że FT-1 wygląda ciekawiej...

  Tak czy inaczej, przejrzyj na oczy: oi40.tinypic.com/2mgwkmh.jpg

 • Gość: kick

  0

  Jak by była czarna to ładny batmobil by z tego wyszedł ;)

 • vas80

  Oceniono 20 razy -2

  Bok jest OK (chociaż tu nawiązania do GT86 są aż zbyt mocne). Za to przód i tył projektowali chyba ludzie odpowiedzialni za wygląd samochodów spod znaku TVR. I zdecydowanie nie jest to komplement. Generalnie wygląda jak mocniejsza, ale jednocześnie spaskudzona wersja wspomnianej 86-tki.

 • americanmoto

  Oceniono 23 razy -17

  Ech te japońskie zamiłowanie do kopiowania... Ta Toyota wygląda jak hmm... azjatycka wersja Corvetty :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX