Salon Detroit 2014 | VW Beetle Dune Concept

Volkswagen po 13 latach powrócił do pomysłu crossovera zbudowanego na bazie Beetle'a. Tym razem szanse na produkcję seryjną są większe
VW Beetle Dune Concept Volkswagen po 13 latach powrócił do pomysłu crossovera zbudowanego na bazie Beetle'a VW Beetle Dune Concept od standardowego Beelte'a odróżniają zderzaki, progi czy listwy chroniące nadkola. Pod maską pracuje znany silnik 2.0 TSI o mocy 210 KM W 2000 roku Volkswagen pokazał prototyp Dune Concept. Była to jedynie zabawa stylistów, na tyle daleka od modelu seryjnego, że nikt nie myślał o jego produkcji. Dziś, gdy na rynku jest już druga generacja Beetle'a, Volkswagen powraca do pomysłu sprzed lat. Ale tym razem na poważnie. Póki co wiadomo, że Beetle Dune Concept anno domini 2014 został zbudowany tak, by wdrożenie do produkcji było jak najprostsze. Główne elementy odróżniające go od standardowego Beelte'a to zderzaki, progi, czy listwy chroniące nadkola. Bardzo ciekawy jest też żółtozłoty kolor nadwozia odwołujący się do "piaszczystej" nazwy. Pod maską pracuje znany silnik 2.0 TSI o mocy 210 KM współpracujący z sześciobiegową skrzynią DSG i przekazujący napęd na przednie koła. Niewykluczone, że seryjna wersja Beetle Dune (Cross Beetle) pojawi się na rynku jeszcze w tym roku. Nie wiadomo jednak, czy Volkswagen rozważa użycie napędu 4Motion, co jak wiadomo (Beetle bazuje na Golfie) jest możliwe.
VW Cross Up - Test | Pierwsza jazda | Miejski gadżetVW Cross Up - Test | Miejski gadżet

W 2000 roku Volkswagen pokazał prototyp Dune Concept. Była to jedynie zabawa stylistów na tyle daleka od modelu seryjnego, że nikt nie myślał o jego produkcji. Dziś, gdy na rynku jest już druga generacja Beetle'a, Volkswagen powraca do pomysłu sprzed lat. Ale tym razem na poważnie.

Póki co wiadomo, że Beetle Dune Concept anno domini 2014 został zbudowany tak, by wdrożenie do produkcji było jak najprostsze. Główne elementy odróżniające go od standardowego Beelte'a to zderzaki, progi, czy listwy chroniące nadkola. Bardzo ciekawy jest też żółtozłoty kolor nadwozia odwołujący się do "piaszczystej" nazwy. Pod maską pracuje znany silnik 2.0 TSI o mocy 210 KM współpracujący z sześciobiegową skrzynią DSG i przekazujący napęd na przednie koła.

Nowy Volkswagen Beetle już od...

Niewykluczone, że seryjna wersja Beetle Dune (Cross Beetle) pojawi się na rynku jeszcze w tym roku. Nie wiadomo jednak, czy Volkswagen rozważa użycie napędu 4Motion, co jak wiadomo (Beetle bazuje na Golfie) jest możliwe.

Boba Motoring | VW Golf II o mocy 1150 KM!VW Golf II o mocy 1150 KM!

Więcej o:
Komentarze (8)
Salon Detroit 2014 | VW Beetle Dune Concept
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • samiec_alfa_romeo

  Oceniono 23 razy 15

  Zawsze mnie śmieszyło tworzenie "konceptu" czy też "prototypu" samochodu, który przecież jest już doskonale znany i od dawna dostępny na rynku. Nowe felgi i kilka plastikowych ozdób, chociaż mogą być przez kogoś uznane za estetyczne, nie zmieniają nic w samym samochodzie. Jak pakiet stylizacyjny można nazwać "prototypem"?

 • nabbuko

  Oceniono 35 razy 9

  teraz to musztarda po obiedzie, ale kiedyś wermacht byłby zachwycony

 • tomspeed

  Oceniono 7 razy 7

  Bardzo fajny pomysł dla młodych, pewnie szczególnie w usa gdzie lubią takie samochody i mają taniej niż w europie. Bo jeśli będzie sprzedawany w europie to cena pewnie ok 120tyś...

  androidowyswiat.blox.pl/html

 • anty_globalista

  Oceniono 9 razy 3

  A gdzie mocowanie do mg42?

 • eurotaxt

  Oceniono 2 razy 2

  Wygląda spoko, zmiany są łatwe do wprowadzenia do seryjnego egzemplarza. Zobaczymy czy trafi do producji chć szczerze wątpię ;-)

 • yyyama

  Oceniono 15 razy 1

  Śkoda gadać

 • kamito

  0

  Wygląda bardzo fajnie jeszcze żeby dostał taki silnik jak w Golfie R to byłoby super ale 210KM też wystarczy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX