Rekordowe inwestycje Audi | Blisko 22 mld euro do 2018 roku

Koncern z Ingolstatd rozpoczyna największy program inwestycyjny w swojej historii. W latach 2014-2018 Audi zainwestuje w nowe modele, rozwój innowacji oraz dalszy rozwój sieci produkcyjnej około 22 mld euro!
Audi Q1 concept To już pewne. Powstanie Audi Q1

70 proc. tej kwoty ma zostać przeznaczonych na modernizację obecnych i prace nad przyszłymi modelami samochodów (do 2020 roku gama produktowa Audi zostanie powiększona z obecnych 49 do 60 aut), a także na rozwój nowych technologii, w tym nowoczesnych silników spełniających coraz surowsze normy emisji spalin. Na programie mają zyskać również główne zakłady Audi w Niemczech. Ponad połowa planowanych inwestycji ma dotyczyć fabryk w Ingolstadt i Neckarsulm. Koncern informuje też, że już w 2014 roku zwiększy zatrudnienie w skali globalnej.

Sprawdź ceny nowych modeli Audi

„Postawiliśmy sobie za cel dostarczenie 1,5 mln samochodów do 2014 roku, ale bez problemów osiągnęliśmy go już w 2013 roku. Teraz skupiamy się na naszym następnym celu - dwóch mln aut. Dlatego mocniej dodajemy gazu w postaci kolejnych inwestycji i zwiększeniu zatrudnienia w 2014 roku.” - powiedział Rupert Stadler, Prezes Zarządu AUDI AG.

Producent z czterema pierścieniami w logo zbuduje swoją pierwszą fabrykę w Ameryce Północnej. Obiekt powstanie w San Jose Chiapa, w Meksyku. Począwszy od 2016 roku będzie tu produkowane Audi Q5. Rok wcześniej firma rozpocznie wytwarzanie modeli A3 Sedan i Q3 w Brazylii, w Sao José dos Pinhais. Dalej unowocześniana będzie fabryka silników w węgierskim Gyor. Niemiecki koncern jest właśnie w trakcie uruchamiania produkcji w swoim drugim zakładzie w Chinach, w Foshan. Tylko w tym roku Audi sprzedało na chińskim rynku ponad 460 tys. samochodów.

Koncepcyjny crossover Tajemniczy crossover Audi w Detroit

Więcej o:
Komentarze (4)
Rekordowe inwestycje Audi | Blisko 22 mld euro do 2018 roku
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • momk

    Oceniono 22 razy 2

    Jakie 49 aut?! z tego co mi się wydaje to Audi ma w ofercie obecnie 12 modeli ale nie 49, no chyba że liczą np A6 sedan, A6 Avant, A6 Allraod, S6, RS6. Jeżeli tak to jest liczone to śmieszni są.

  • carfan

    Oceniono 11 razy 1

    Cały koncern VW ma zainwestować 80 mld czy jakoś tak. VW będzie podobnie rozwijać się. Przy takich inwestycjach może sporo pojawić się na drogach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX