Rekordowe inwestycje Audi | Blisko 22 mld euro do 2018 roku

Koncern z Ingolstatd rozpoczyna największy program inwestycyjny w swojej historii. W latach 2014-2018 Audi zainwestuje w nowe modele, rozwój innowacji oraz dalszy rozwój sieci produkcyjnej około 22 mld euro!
Rekordowe inwestycje Audi Blisko 22 mld euro do 2018 roku Audi rozpoczyna największy program inwestycyjny w swojej historii. W latach 2014-2018 koncern zainwestuje w nowe modele i rozwój innowacji ok. 22 mld euro Koncern z Ingolstatd rozpoczyna największy program inwestycyjny w swojej historii. W latach 2014-2018 Audi zainwestuje w nowe modele, rozwój innowacji oraz dalszy rozwój sieci produkcyjnej około 22 mld euro! 70 proc. tej kwoty ma zostać przeznaczonych na modernizację obecnych i prace nad przyszłymi modelami samochodów (do 2020 roku gama produktowa Audi zostanie powiększona z obecnych 49 do 60 aut), a także na rozwój nowych technologii, w tym nowoczesnych silników spełniających coraz surowsze normy emisji spalin. Na programie mają zyskać również główne zakłady Audi w Niemczech. Ponad połowa planowanych inwestycji ma dotyczyć fabryk w Ingolstadt i Neckarsulm. Koncern informuje też, że już w 2014 roku zwiększy zatrudnienie w skali globalnej. "Postawiliśmy sobie za cel dostarczenie 1,5 mln samochodów do 2014 roku, ale bez problemów osiągnęliśmy go już w 2013 roku. Teraz skupiamy się na naszym następnym celu - dwóch mln aut. Dlatego mocniej dodajemy gazu w postaci kolejnych inwestycji i zwiększeniu zatrudnienia w 2014 roku" - powiedział Rupert Stadler, Prezes Zarządu AUDI AG. Producent z czterema pierścieniami w logo zbuduje swoją pierwszą fabrykę w Ameryce Północnej. Obiekt powstanie w San Jose Chiapa, w Meksyku. Począwszy od 2016 roku będzie tu produkowane Audi Q5. Rok wcześniej firma rozpocznie wytwarzanie modeli A3 Sedan i Q3 w Brazylii, w Sao José dos Pinhais. Dalej unowocześniana będzie fabryka silników w węgierskim Gyor. Niemiecki koncern jest właśnie w trakcie uruchamiania produkcji w swoim drugim zakładzie w Chinach, w Foshan. Tylko w tym roku Audi sprzedało na chińskim rynku ponad 460 tys. samochodów.
Audi Q1 concept To już pewne. Powstanie Audi Q1

70 proc. tej kwoty ma zostać przeznaczonych na modernizację obecnych i prace nad przyszłymi modelami samochodów (do 2020 roku gama produktowa Audi zostanie powiększona z obecnych 49 do 60 aut), a także na rozwój nowych technologii, w tym nowoczesnych silników spełniających coraz surowsze normy emisji spalin. Na programie mają zyskać również główne zakłady Audi w Niemczech. Ponad połowa planowanych inwestycji ma dotyczyć fabryk w Ingolstadt i Neckarsulm. Koncern informuje też, że już w 2014 roku zwiększy zatrudnienie w skali globalnej.

Sprawdź ceny nowych modeli Audi

"Postawiliśmy sobie za cel dostarczenie 1,5 mln samochodów do 2014 roku, ale bez problemów osiągnęliśmy go już w 2013 roku. Teraz skupiamy się na naszym następnym celu - dwóch mln aut. Dlatego mocniej dodajemy gazu w postaci kolejnych inwestycji i zwiększeniu zatrudnienia w 2014 roku." - powiedział Rupert Stadler, Prezes Zarządu AUDI AG.

Producent z czterema pierścieniami w logo zbuduje swoją pierwszą fabrykę w Ameryce Północnej. Obiekt powstanie w San Jose Chiapa, w Meksyku. Począwszy od 2016 roku będzie tu produkowane Audi Q5. Rok wcześniej firma rozpocznie wytwarzanie modeli A3 Sedan i Q3 w Brazylii, w Sao José dos Pinhais. Dalej unowocześniana będzie fabryka silników w węgierskim Gyor. Niemiecki koncern jest właśnie w trakcie uruchamiania produkcji w swoim drugim zakładzie w Chinach, w Foshan. Tylko w tym roku Audi sprzedało na chińskim rynku ponad 460 tys. samochodów.

Koncepcyjny crossover Tajemniczy crossover Audi w Detroit

Więcej o:
Komentarze (4)
Rekordowe inwestycje Audi | Blisko 22 mld euro do 2018 roku
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • momk

    Oceniono 22 razy 2

    Jakie 49 aut?! z tego co mi się wydaje to Audi ma w ofercie obecnie 12 modeli ale nie 49, no chyba że liczą np A6 sedan, A6 Avant, A6 Allraod, S6, RS6. Jeżeli tak to jest liczone to śmieszni są.

  • carfan

    Oceniono 11 razy 1

    Cały koncern VW ma zainwestować 80 mld czy jakoś tak. VW będzie podobnie rozwijać się. Przy takich inwestycjach może sporo pojawić się na drogach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX