Partnerstwo techniczne Daimlera i Aston Martina

Daimler AG i Aston Martin Lagonda Ltd. zawarły porozumienie odnośnie technicznej współpracy pomiędzy Mercedes-AMG GmbH a Aston Martinem. Jej rezultatem ma być nowy silnik V8 dla nadchodzących generacji sportowo-luksusowych modeli brytyjskiej marki
Partnerstwo Daimlera i Aston Martina Rezultatem współpracy ma być nowy silnik V8 dla sportowo-luksusowych modeli brytyjskiej marki Daimler AG i Aston Martin Lagonda Ltd. zawarły porozumienie o współpracy. Jej rezultatem ma być nowy silnik V8 dla sportowo-luksusowych modeli brytyjskiej marki Daimler AG i Aston Martin Lagonda Ltd. zawarły porozumienie odnośnie technicznej współpracy pomiędzy Mercedes-AMG GmbH a Aston Martinem. To kolejny krok po podpisaniu listu intencyjnego w lipcu br. Prowadzone rozmowy o współpracy doprowadziły do zawarcia ostatecznych umów. Daimler otrzyma do 5 proc. akcji Aston Martina bez prawa głosu w spółce, dołączając do dotychczasowych udziałowców: Prime Wagon, Adeem Investment and Investindustrial. Niemiecki koncern uzyska także status obserwatora w zarządzie Aston Martin Holdings. W zamian pod maski wybranych Astonów trafią niemieckie silniki v8 dla nadchodzących generacji sportowo-luksusowych modeli brytyjskiej marki.. Ponadto strony pracują nad warunkami dodatkowej współpracy na dostawę elektrycznych i elektronicznych komponentów. Całkiem prawdopodobne, że w przyszłości pojawią się kolejne obszary współpracy. Aston Martin zawarł alians z Daimlerem w setną rocznicę swojego istnienia. Porozumienie ma pozwolić Brytyjczykom z optymizmem spojrzeć w przyszłość, ponieważ obecnie nie są w najlepszej kondycji finansowej. Produkcja samochodów nadal będzie odbywać się w siedzibie Astona w Gaydon.
Mercedes SLS AMG GT Final Edition Mercedes SLS AMG GT Final Edition | Wielki koniec

To kolejny krok po podpisaniu listu intencyjnego w lipcu br. Prowadzone rozmowy o współpracy doprowadziły do zawarcia ostatecznych umów. Daimler otrzyma do 5 proc. akcji Aston Martina bez prawa głosu w spółce, dołączając do dotychczasowych udziałowców: Prime Wagon, Adeem Investment and Investindustrial. Niemiecki koncern uzyska także status obserwatora w zarządzie Aston Martin Holdings.

W zamian pod maski wybranych Astonów trafią niemieckie silniki. Ponadto strony pracują nad warunkami dodatkowej współpracy na dostawę elektrycznych i elektronicznych komponentów. Całkiem prawdopodobne, że w przyszłości pojawią się kolejne obszary współpracy.

Aston Martin - sprawdź ofertę na polskim rynku

Aston Martin zawarł alians z Daimlerem w setną rocznicę swojego istnienia. Porozumienie ma pozwolić Brytyjczykom z optymizmem spojrzeć w przyszłość, ponieważ obecnie nie są w najlepszej kondycji finansowej. Produkcja samochodów nadal będzie odbywać się w siedzibie Astona w Gaydon.

 

Kroki milowe Aston MartinaKroki milowe Aston Martina