Kia GT4 Stinger | Pojedynek z Porsche

13 stycznia na salonie samochodowym w Detroit, który jak co roku otwiera kalendarz wielkich imprez motoryzacyjnych, Kia zaprezentuje koncept sportowego coupe 2+2
Kia zaskoczy wszystkich? 13 stycznia na targach w Detroit Kia zaprezentuje koncept nowego sportowego coupe 13 stycznia na targach motoryzacyjnych w Detroit Kia zaprezentuje koncept sportowego coupe 2+2 Stworzeniem projektu zajął się amerykański oddział firmy w Irvine Podczas styczniowych targów samochodowych w Detroit, które - jak co roku - otwierają kalendarz wielkich imprez motoryzacyjnych, Kia zaprezentuje koncept sportowego coupe 2+2. Opracowaniem i stworzeniem projektu zajął się amerykański oddział Kii w Irvine w Kalifornii. O koncepcie nie wiemy jeszcze zbyt wiele, ponieważ będzie on główną atrakcją targów NAIAS w Detroit i informacje na jego temat są trzymane w tajemnicy. Wszystko wyjaśni się 13 stycznia podczas premiery auta. Kia coraz śmielej spogląda na kolejne segmenty rynku. W Stanach Zjednoczonych na początku 2014 roku zadebiutuje flagowa limuzyna marki z tylnym napędem o nazwie K900, więc być może w dalszej kolejności znajduje się samochód typowo sportowy? Stworzenie kolejnego konceptu potwierdza, że władze Kii poważnie myślą nad produkcją tego typu samochodu.
Kia K900 Kia K900 | Flagowa limuzyna z tylnym napędem

Opracowaniem i stworzeniem projektu zajął się amerykański oddział Kii w Irvine, w Kalifornii. Sercem samochodu jest turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 2 litrów, generujący moc 315 KM. Napęd przenoszony jest na tylne koła. O koncepcie nie wiemy jeszcze zbyt wiele, ponieważ będzie on główną atrakcją targów NAIAS w Detroit i szczegółowe informacje na jego temat są jeszcze trzymane w tajemnicy.

Sprawdź ile kosztuje Kia cee'd

Kia coraz śmielej spogląda na kolejne segmenty rynku. W Stanach Zjednoczonych na początku 2014 roku zadebiutuje flagowa limuzyna marki z tylnym napędem o nazwie K900, więc być może w dalszej kolejności znajduje się samochód typowo sportowy? Stworzenie kolejnego konceptu potwierdza, że władze Kii poważnie myślą nad produkcją auta tego typu.

Wielka wyprz | Oferty rocznika 2013 | Kia

Kia Optima 2.0 XL - test | Made in KoreaKia Optima 2.0 XL - test | Made in Korea

Kia Ceed | Pierwsza jazda Kia Ceed | Pierwsza jazda

Więcej o:
Komentarze (17)
Kia GT4 Stinger | Pojedynek z Porsche
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • monika.libra36

  Oceniono 47 razy 17

  Dawniej oczekiwano w napięciu na nową książkę lub operę. Dziś ludzie oczekują w napięciu na nowy model samochodu:)

 • zeicc

  Oceniono 27 razy 9

  Dobrze, że KIA stara się o nowe segmenty. Sam jestem zainteresowany ich samochodami. Fakt, jakością odstają choćby od Toyoty, ale jak ktoś nie ma bardzo zasobnego portfela, a chce kupić dobre, ładne auto to KIA jest dobrym wyjściem. Dla przykładu wolałbym Optimę ( mimo niezbyt udanego wnętrza ) niż Octavię, albo Ceed zamiast Seata ( decyduje stylistyka nadwozia ) Sportage także mi się podoba, ale do gustu bardziej przypada mi jednak Santa Fe ( wyższa półka, większe gabaryty, ale stylistycznie super )

  Jakbym miał wybierać marki na teraz w zasięgu, to wahałbym się między KIA a Fordem ( nieco droższym jednak )

  Dobry kierunek, byle tak dalej.

  A KIA jeszcze 10 lat temu ... Lepiej nie wspominać.

 • gateway65

  Oceniono 2 razy 0

  NA SAABUNITED MORZNA ZOBACZYC ZE TO PRAWIE KOPIA PROIEKTU SAABA 9-5 AREO X Z 2006 A Z PORSCHE JUZ WYGRAL CENOWO I NATYM KONIEC ?

 • casus.pl

  Oceniono 9 razy -5

  o jaaaa a po widzie pływa, no i czy lata??

 • cichwoda

  Oceniono 71 razy -55

  AIK kupuja imigranci na dorobku...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX